Podle návrhu EK by měl o migrační a azylové politice rozhodovat výhradně Brusel

Napsal
Sdílet článek

několikrát jsem zde upozornila na to, že během září připravuje Evropská komise v čele s fanatickou vítačkou, eurokomisařkou pro migraci a azyl, Švédkou Ylvou Johanssonovou, sjednocení migrační a azylové politiky a to údajně i přes odpor nejedné členské země. Nicméně podle vyjádření této sluníčkářky si dělají vrásky především z Maďarska a Polska. K tomu, aby toto téma opět nastolila a připomněla, že se musí maximálně urychlit schválení tohoto návrhu, ji údajně podnítil požár v řeckém táboře Moria.

Poté, co muslimští vetřelci zapálili problémový tábor Moria na řeckém ostrově Lesbos, byla švédská komisařka EU Ylva Johanssonová, která je odpovědná za otázky migrace, pod tlakem, aby evropské země otevřely dveře asi 13 000 vetřelcům z tábora. Invazisté se nekontrolovatelně rozprchli po celém ostrově, kde kradou a rabují. Johanssonová nyní komentuje požadavky a říká, že situace po požáru tábora ukazuje, že národní kontrola nad migrační politikou musí být zrušena ve prospěch rozhodnutí přijatých v Bruselu.

Johanssonová dále prohlásila, že v reakci na chaos na ostrově Lesbos převzala ona sama  iniciativu, aby tento kontroverzní problém EU – jednotnou migrační politiku – vrátila zpět na pořad jednání. Podle komisařky má EK předložit za několik týdnů konkrétní návrhy na sjednocenou migrační a azylovou politiku.

Detaily k tomu, jak bude sjednocená migrační a azylová politika ve finále vypadat, Johanssonová nechtěla sdělit, ale naznačila, že mnozí budou nespokojeni. Je však jasné, že se jedná o kroky, které definitivně zruší možnost národních států rozhodovat o migrační a azylové politice na svém vlastním území, což automaticky povede ke zrušení autonomie členských států v této oblasti, kdy nebude mít žádná země EU možnost rozhodnout o tom, kdo na jejím území bude pobývat a kdo ne. Tato rozhodnutí by měla být místo toho přesunuta do Bruselu.

“Potřebujeme společný regulační rámec a Švédsko je jednou ze zemí, která podporuje povinný systém solidarity, v němž přispívají všechny země,” uvedla Johanssonová.

Švédská komisařka rovněž uvedla, že také navrhuje, “jak každoročně zlepšit životní situaci stovek tisíc lidí, kteří překračují hranice nelegálně”.  Johanssonová také tvrdila, že je třeba zavést mechanismy a dohody, “aby bylo zajištěno, že bude možné poslat zpět lidi, u kterých se zjistí, že nemají žádné důvody pro azyl.”

Minulý týden v pondělí Spojené království, které již vystoupilo z EU, prohlásilo, že podniká další kroky opačným směrem. Aby se příliv vetřelců zastavil, má nyní ukončit ty části mezinárodních úmluv, které Brity nutí přijímat i ty vetřelce, které nechtějí do země vpustit.

Mnohé země EU, zejména Maďarsko a Polsko, rovněž daly jasně najevo, že nepřipustí, aby byly zbaveny práva rozhodovat se samy o tom, kteří vetřelci budou v jejich zemích přijati.

Je stále jasnější, že vetřelci zapálili tábor na pokyn někoho, kdo jim přislíbil, že po zapálení tábora se dostanou dál do Evropy. Část už jich skutečně do zemí, které o vetřelce z vyhořelého tábora projevily zájem odcestovala, ale většina jich je stále na ostrově. Pravděpodobné je i to, že jakmile se dostatečně odvede pozornost mas k falešné koronapanice, tak pak k přijetí dokumentu dojde.

Není i to snad jedním z důvodů, proč se zcela účelově tato pozornost odvádí právě u nás? Asi nikdo by si nevšiml, kdyby naše loutková vláda s něčím podobným souhlasila, moc dobře ví, že v médiích bude ticho po pěšině, mainstream “krmený” koronapanikou bude i nadále úspěšně odvádět pozornost davů panikářů. Ostatně, plánovaná integrační centra pro mimoevropské cizince se jistě nestaví jen tak.

Kolik toho ještě bude muset EU udělat, aby konečně většina Evropanů pochopila, že tato instituce nebyla založena pro jejich dobro, ale právě naopak proto, aby evropské národy zničila a Evropu zaplavila muslimskými vetřelci?? 

(Visited 733 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *