Podpořili policisté útok na Kapitol? (videa)

Napsal
Sdílet článek

Jak jste jistě zaznamenali, tak nepokoje ve Washingtonu byly zcela zřejmě záměrně vyprovokované Antifou, samozřejmě i tentokrát šlo nejspíš o to, že měla posloužit neoliberálům v dalším nálepkování všech odpůrců nastupujícího neomarxisty Bidena, respektive příznivců Trumpa. Postupně se nyní objevují i další videa z místa. Videa, která ukazují, že se v případě příznivců Trumpa nejednalo o samé ultrapravicové extremisty, xenofoby  a násilníky. A opět se potvrzuje i fakt, že zde nebyl žádný zásadní zájem davy lidí udržet mimo budovu.

Zatímco při dlouhé měsíce trvajících nepokojích BLM a Antify, které se pak přelily i mimo USA, všechno jejich rabování a ničení mainstreamová média zatajovala či dokonce – v případě ničení soch údajných rasistů – schvalovala, nyní se jednostranně snaží ukázat, že za výtržnostmi v budově amerického Kongresu stáli výhradně Trumpovi fanoušci.

Už v předchozích článcích jsem zveřejnila informace, které dosvědčují infiltraci davů Antifou, další informace z tohoto ranku se objevily i v jiných nemainstreamových médiích. Na videích níže pak můžete vidět další důkazy toho, že ne vše bylo úplně tak, jak je nám prezentováno.

První video ukazuje, že nemalá – v tomto případě zřejmě vůdčí – část Trumpových fanoušků policii nenapadala, jak některá média uvedla, ale naopak policisty bránili:

 

Na dalším videu můžete vidět, jak na jednom místě otevřela policie vchod do Kongresu a pozvala Trumpovy fanoušky dovnitř. Policisté v klidu stojí a čekají, až fanoušci Trumpa projdou…

Washingtonský federální prokurátor v prohlášení uvedl, že za to, že policisté umožnili přístup demonstrantů do budovy, budou stíháni. Existují také informace, že šéf policejních sil odpovědných za bezpečnost kolem Kapitolu byl požádán, aby odstoupil. Vyšetřování incidentu má být také údajně již záhy zahájeno.

Nyní ovšem vyvstávají otázky o tom, kdo nařídil policii, aby demonstrantům otevřela dveře a s jakým postranním motivem byl tento příkaz vydán.

Padla zde i obvinění policie ze sympatií s Trumpovými demonstranty, což prý mohl být důvod, proč jim policisté pomohli vejít do budovy. Jiní tvrdí, že tímto se naopak postavili proti prezidentovi Trumpovi, neboť jim předem bylo jasné, že takto velmi pravděpodobně dojde k situaci, která pak bude použita proti Trumpovi tak, jak se tomu skutečně nakonec stalo. Ostatně, pokud by se jednalo o kooperaci mezi policií a Antifou, pak museli vědět, že právě Antifa nepokoje vyvolá.

Každopádně je jasné, že v případě, že by skutečně šlo o dohodu odpůrců Trumpa s cílem diskreditovat jej přes jeho fanoušky, pak by se celý incident nejspíš v tichosti zametl pod koberec. Nebudou-li tedy nakonec policisté za vstřícnost k demonstrantům nijak zvlášť potrestáni, bude docela jasné, kdo má za jejich neobvyklým konáním „prsty“.

 

5/5 - (2 votes)
(Visited 200 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *