Pohádka o výhře v loterii

Napsal
Sdílet článek

Nebude vám vadit když začnu tím co si asi všichni přejí? Nejen ti, kteří pravidelně, či třeba jednou za psího moru, vsázejí do nějaké z loterií, ale i ti (jako právě já), kteří do loterie nedají ani kačku. Ne, že tu kačku nebo stokačku nemám, nebo by mi scházela a já se proto utrápila, ale tohle mě neoslovuje. Ale? Představu o tom, že mě potká štěstí v podobě 10milionové výhry – to je málo, opravuji představu na „melounů“ padesát – (když už, ať to stojí za to), mám.. A v té krásné představě sumičku už porcuji a štědře dělím. Rozdávám. Spravedlivě našim dětem a jejich rodinám – jistě je to potěší. Aby ne – je to výhra přece veliká! Něco si necháme na horší časy. Nebylo by jistě od věci už předem dát nějaký sponzorský dar nějakému blízkému domovu důchodců. A trochu ukápne i psímu útulku – a k tomu si pozvu „pejskového reportéra“ z hodně komerční televize. Ať všichni ví jaký jsem i pejskomil.

Hezká představa, že? Tak jsem naporcovala medvěda, který ještě běhá po lese.

Tak to byla tak trochu pohádka.

Když už jsem zmínila pohádku, zdál se mi jednou i takový sen. Byla jsem učitelkou v mateřské školce a vyprávěla jsem dětem pohádku O LOTERII?

V zemi, za sedmero horami a sedmero řekami, měli loterii a slosování bylo vždy jen jednou za čtyři roky. Ale těch, kteří něco mohli vyhrát, bylo vždy akorát 200. V posledním takovém losování hlavní výherce získal krásné super auto. Pohádkové. Proto zvláštní . Auto mělo totiž vpředu tři sedačky.!!! Prostřední sedačka, před níž je volant, je pro hlavního výherce a on jediný může auto řídit – ale má to podmínku!!!! Musí vždy na sedačce vpravo a sedačce vlevo ještě vždy sedět další dva z těch 200 výherců. Jinak auto nejede. Jenže se těch 199 (kteří sice také vyhráli, ale jen trochu), tak nějak cuká, domlouvají se jak člověka od volantu vystrnadit! Jenže, málo platné, on vyhrál hlavní cenu. A pak se přece najde jeden, (do sedačky vpravo), ale chce si občas na volant sáhnout. Tak jo, já tě beru. A koho ještě. Nikdo nechce? A přece se zoufalec na sedačku vlevo našel, ale musel slíbit, že do řízení nebude nikdy mluvit, na volant sahat a při jízdě nikdy ani nepípne. Jenže kde loňské sliby a letošní sníh jsou?

A tak jste, milé děti, pohádku slyšely a teď si vezměte pastelky a takové autíčko zkuste nakreslit. Nejhezčí obrázky pošleme do ….

V tom sen skončil, jak když utne! A já nevím kam měly ty děti obrázky poslat.

P. S.

Vy snad ano?

MAJKA DUDOVÁ

(Visited 188 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *