Pohádka to není

Napsal
Sdílet článek

Můj dlouhodobější postřeh k nedělním pořadům Partie a Otázky Václava Moravce.

Velmi často, bez ohledu na to kdo je ve studiích hostem, nabývám dojmu, že otázky kladené moderátory na cestě z jejich úst k diskutujícímu projdou jakousi jazykovou proměnou na cizí řeč, které ten kdo má odpovědět snad vůbec nerozumí. Nebo rozumí, ale „mele si pak svou“ ve smyslu, ptejte se mě na co chcete, já odpovím na co a jak chci.

Ani otázka zopakovaná, vyzývající opět ke konkrétní odpovědi, protože by snad dotazovaný mohl být myšlenkou někde jinde, snad dopředu či dozadu, není k ničemu.

Docela zábavné (trapné!) je když jeden z diskutujících umravňuje jiného, aby mu neskákal do řeči, ačkoliv sám dalším do řeči skáče a skáče. Nebudu jmenovat nikoho. Nedělají to všichni. I slušňáci se najdou. Je jich pár. Ti nemají v našich českých politických vodách moc šancí.

Opozice mi připadá jako útočící na velkou loď, kterou s veškerou tamní posádkou ovládá sám velký kapitán. Od toho je kapitán, že? Za onu loď i zodpovídá. Na moři klidném i na moři rozbouřeném. Kapitán by měl zodpovídat i za loď již trochu se potápějící.

Opozice i na takovou loď chce. Ale musí jí být jasné, že pokud se nezmění kapitán, a vypadá to v mysli prezidenta, že ne, bude muset nová posádka, po vystřídání té stávající, také kapitána na slovo poslouchat.

Mohlo by to vyznít jako nějaká novodobá pohádka. Ale pohádka to není a ani nebude!

P. S. Bohužel, je to realita.

  • MAJKA DUBOVÁ
4/5 - (1 vote)
(Visited 138 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *