Pohotový Francouz dokázal odvrátit teroristický útok muslimského atentátníka

Napsal
Sdílet článek

Pokud by nedošlo k tak pohotové reakci řidiče, který na poslední chvíli zabránil útoku muslimovi, ozbrojenému nožem a puškou, nejspíš by už byla média plná informací o dalším teroristickém útoku „osamělého vlka“ ve Francii. Útočník se vlastně včas vyzradil sám, neboť moment předtím, než hodlal zaútočit si neodpustil onen obligátní muslimský pokřik: „Alláhu Akbar!!“

Policie zatkla 32letého muže na pařížském předměstí Seine-Saint-Denis po neúspěšném pokusu o útok na účastníky večírku. Útočník byl ozbrojen nožem a poloautomatickou puškou. K pokusu o útok došlo v neděli kolem sedmé hodiny ráno v obci Blanc-Mesnil, když několik lidí opouštělo večírek.

Svědci tvrdí, že muž křičel „Alláhu Akbar!“ a vrhl se na ně s nožem a puškou. Ale rychle ho srazil muž, který řídil auto;  prý jednal instinktivně, šlo mu především o to, aby zastavil ozbrojeného útočníka. „Mysleli jsme, že umřeme. Kdybychom nezasáhli sami, nevíme, co by se mohlo stát,“ řekl jeden ze svědků novinářům. Muže, oblečeného v maskáčích, už v okolí viděli dvakrát. Kolem šesté hodiny ranní také ohrožoval šavlí hosta večírku.

„Určitě křičel Alláhhu Akbar, ale nemá žádné znepokojivé soudní záznamy a zatím nebylo nalezeno nic jiného, co by mohlo naznačovat radikalizaci,“ řekl prokurátor. Vyšetřovatelé také zjistili, že muž měl vysokou hladinu alkoholu v krvi. Ale situace byla nebezpečná, protože měl v poloautomatické pušce nábojnici. Vyšetřovatelé tvrdí, že spolupracují jak se zpravodajskými službami, tak s psychiatry, aby posoudili možnou motivaci k pokusu o útok.

Takže opět práce pro psychiatra. Neměli by si náhodou všichni evropští psychiatři nejprve nastudovat Korán? Myslím, že ten by se jim v současnosti hodil v jejich profesi ze všeho nejvíce. 

4.7/5 - (3 votes)

(Visited 668 times, 1 visits today)
Sdílet článek

2 comments

  1. Jsem psychiatr a korán (schválně píšu s malým písmenem) jsem četla. Žádného útočícího (znásilňujícího atd) slima bych neuznala za duševně nemocného, natož za nepříčetného.

    1. To je samozřejmě nadsázka. Jen tím poukazuji na fakt, že je dnes takřka každý muslimský zločinec v Evropě seznán psychicky nemocným (včetně toho, co znásilňoval na severu Čech). A naopak různé pravděpodobně psychiatrické diagnózy se považují za normál (mám tím na mysli těch různých 100 pohlaví.. ).

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *