Polovina zdravotnického personálu v Kalifornii odmítla očkování proti COVID-19

Napsal
Sdílet článek

Kdo asi tak nejlépe zná účinky nevyzkoušených vakcín, Kdo umí ze všech nejlépe vyhodnotit, zda se jedná o očkování přínosné či ne? Samozřejmě ten, kdo je přímo z oboru. Nejspíš pak nikoho neudiví, že se zhruba polovina všech zdravotníků v Kalifornii odmítla nechat očkovat stejnou vakcínou, která je nyní aplikována v zemích EU. Tento poměrně vysoký počet odmítačů mezi zdravotníky pak může podnítit i dosud nerozhodnuté se na stranu odmítačů přidat. Pak tedy, čím víc lidí pofiderní vakcínu odmítne, tím hůře se budou vůči nenaočkovaným zavádět jakékoli restrikce. Je jednoduché vyřadit ze společnosti nějakých 10% a možná i 20% lidí, ne tak už polovinu populace.

Kalifornští zdravotničtí pracovníci nejsou nadšeni novými vakcínami proti COVID-19, proto více než polovina předního zdravotnického personálu v jedné nemocnici řekla „ne“.

Mezi 20 až 50 procenty zaměstnanců v různých pečovatelských zařízeních volilo stejně. Pouze 7 300 zaměstnancům z 37 000 již byla aplikována vakcína (pozn.: v USA započala vakcinace o pár týdnů dřív, než v EU). Ze 700 nemocničních pracovníků způsobilých pro vakcínu v Nemocnici St. Elizabeth Community Hospital v okrese Tehama dokonce méně než polovina souhlasila s očkováním. Vakcínu odmítlo až 40 procent zaměstnanců z „první linie“, jak uvádí úřad veřejného zdraví.

Na Riverside County  odmítlo vakcínu odhadem 50 procent zaměstnanců nemocnice, takže veřejní činitelé museli najít nové příjemce pro nevyužité dávky. Průzkum v rámci USA zjistil, že odmítačů vakcíny je o zhruba 2% víc mezi zdravotnickým personálem, než mezi ostatní populací. Tedy zdravotnický personál se vakcíny bojí dokonce o něco víc, než zbývající, laická populace.

Ostatně, kdoví, zda se tito pracovníci nepoučili také z případu zdravotní sestry Tiffany Pontes, jejíž příběh již obletěl svět.

5/5 - (4 votes)
(Visited 398 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *