Polsko žaluje vedení firmy Ikea za to, že vyhodili zaměstnance, který byl kritický k LGBT propagandě

Napsal
Sdílet článek

O tom, že Ikea patří k firmám, které podporují vše, co zavání liberalismem, LGBT propagandou, podporou muslimské invaze, BLM a dalších progresivistických „lahůdek“, ví snad každý. Firma se svým aktivismem nijak netají, jejich aktivismus je znát z katalogů či reklam, kde hojně využívá rasově smíšených či homosexuálních párů či rodin, ale podporu výše uvedeným „hodnotám“ neváhá ukázat i na svých výrobcích, jako byla třeba jejich LGBT taška. 

Polští prokurátoři nyní žalují manažera švédského nábytkářského  gigantu Ikea za to, že vyhodil zaměstnance polské pobočky jen proto, že byl kritický ke gay propagandě. K vyhazovu došlo v loňském roce, kdy Ikea v Polsku vyhodila zaměstnance, který reagoval na LGBTQ propagandistické materiály, které společnost rozeslala na svém intranetu,  citacemi z Bible.

Podle vedení firmy Ikea byl jeho komentář v rozporu s politikou společnosti, což je údajně politika  „svobody názorů, tolerance a respektu“. Vyhozený muž je katolík, který chtěl svým výrokem poukázat na to, že byl najat na prodej nábytku, aniž by musel jít proti svým osobním hodnotám.

Ale nyní je to manažer firmy Ikea, kdo musí jít k soudu. Státní zástupce se domnívá, že Ikea omezila svobodu náboženského vyznání zaměstnance, což může mít za následek maximálně dva roky ve vězení.

„Zaměstnavatelé, včetně nadnárodních společností, jsou povinni respektovat integritu zaměstnanců, včetně vyhýbání se ideologickým opatřením, která nesouvisejí s jejich prací,“ prohlásil mluvčí polského státního zastupitelství.

IKEA facing boycott in Poland after firing homophobic employee • GCN

zaměstnanci Ikea se v některých zemích pravidelně účastní LGBT průvodů

Podle úřadu musí společnosti působící v Polsku respektovat také svobodu projevu, svědomí a náboženského vyznání zaměstnanců a nediskriminovat zaměstnance podle jejich světového názoru. Ikea potvrzuje, že obvinění byla vznesena proti jednomu z vedoucích pracovníků společnosti a říká, že poskytne žalované osobě plnou podporu.

Už chápete, proč jde EU mimo jiné i proti systému soudnictví v Polsku? Právě pro podobné zákony, které absolutně nekorespondují s tím, co prosazuje právě EU. Před časem jsem se zde zmínila o jiném zákonu, který v Polsku nazvali „stop pedofilii“.  Ten měl zakázat genderovou a pedofilní propagandu na školách, avšak šel zcela proti „hodnotám“ EU. Europarlament pak vyzval většinou hlasů EK (resp. Jourovou, která má podobné záležitosti na starosti) k tomu, aby za případné přijetí tohoto zákona Polsko potrestala.

Bude zajímavé sledovat, jak celá kauza dopadne. Už nyní je jasné, že proti Polsku se postaví nejen Ikea, ale také EU. LGBT a islám jsou totiž současné „top hodnoty“, které v žádném případě nesmíte na území 4. říše kritizovat. A to přesto, že si obojí vzájemně zcela odporuje, což jen o to víc poukazuje na prohnilost současné vládnoucí ideologie.

5/5 - (2 votes)

(Visited 652 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *