Pomůže Ivermektin i jinde?

Napsal
Sdílet článek

Se zhoršující se pandemií se stálé více upírají zraky nemocných a jejich příbuzných k naději jménem Ivermektin. Do povědomí se dostal díky slovenským a brněnským lékařům (Pavol Török, Michal Rezek). Lék se používá s obrovským úspěchem v Indii a dalších státech, kde v boji proti kovidu nahradil hydroxychlorochin, který bral i D. Trump. Ve spoustě zemí je dokonce k dostání volně v lékárnách.

Stejně jak se rozmáhá sláva Ivermektinu, tak se i zintenzivňuje odpor proti tomuto léku z oficiálních kruhů (ředitelka SÚKL Storová, ministr Blatný, Prezident České lékařské komory Milan Kubek atd.) i mainstreamu. Výrobci vakcín sponzorují studie, které mají dokázat jeho neúčinnost. Taková studie kolumbijských vědců se dokonce objevila na stránkách prestižního odborného časopisu. Lžou o vedlejších účincích a všichni neustále dokola opakují jako mantru, že tento lék primárně používaný jako antiparazitikum nebyl schválen k léčbě kovidu, a že nemáme dostatek spolehlivých studií, kde by se prokázala účinnost.

Máme holt k dispozici „jen“ několik desítek let jeho užívání u miliónů lidí, abychom si ověřili jeho bezpečnost a studie/záznamy lékařů z první kovidové linie po celém světě, abychom mu mohli v této krizové době dát šanci.

No a teď si to porovnejme s PR, které se dostává zázračným a „ověřeným“ vakcínám, „zaručeně“ bez vedlejších účinků, které jsme objednávali ještě před dokončení vývoje. Zde nebylo sebemenších pochyb o účinnosti a bezpečnosti a každý, kdo nějakou pochybnost vyjádřil byl směšný konspirační teoretik.

No a k čemu se chci dostat? Stejně jako doufám, že se Ivermektin dostane k lidem, kteří ho potřebují a pomůže jim, tak také doufám, že by výše popsané a intenzivně diskutované dění kolem něj mohlo dát všem těm konformistům už od dětství věřícím ve vševědoucnost paní učitelky a čisté úmysly vlády, podnět k tomu, aby začali vnímat skutečnou realitu světa a občas přepnout z ČT i jinam. Zvláště teď, když kovidové rány dopadají stále blíž a lidé se chytají každé naděje na pomoc.

(Visited 147 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *