„Popírači“ versus „Svědci Covidovi“

Napsal
Sdílet článek
Je neuvěřitelné jak se nově svět politiky rozdělil. Už se nedělí na havlisty – pravdoláskaře a vlastence s národovci, ale na ty, kteří považují očkování za útok na lidskou existenci a na ty, co si o nich myslí, že jsou blázni.

Tento článek je tak trochu mým osobním vyznáním. Nám, Rozumným a hlavně mně, jako předsedovi, se novým antagonismem vytvořil velký problém. Já jsem příznivcem toho biblického: Když se Ježíše Nazaretského ptali, jestli mají Židé platit daně Římanům, odpověděl. Ukažte mi minci. Co na ní vidíte? Císaře. Takže, co je císařovo patří císaři a co je Boží, patří Bohu. Tak nějak to bylo vyjádřeno, možná mi budou biblisté namítat, že to bylo řečeno trochu jinak, ale podstatou problému je, že lidé mají zachovávat určitý řád. Není možné žít v permanentním odporu proti vládám, pokud to nejsou vlády přímo zločinné, které chtějí národ zničit.

Takže já a Rozumní zachovávají vlastenecký postoj v otázce zachování českého jazyka, české měny, hrdosti vůči některým nesmyslným a protinárodním opatřením Bruselu, zachování papírových peněz, pevného postoje v nepřijímání migrantů z bezpečnostně rizikových zemí (Afghánistán pod.).

Stavíme za to, aby každý měl právo se rozhodnout sám v otázce vakcinací. Jsme však proti neustálým rozsudkům, které jdou proti zdravému rozumu. Každá vláda, každého státu musí ochránit své občany před zkázou. Existují zákony, které vůbec nepočítaly s tím, že přijde něco takového, jako je pandemie koronaviru. Zákeřnost této pandemie je umocněna globalizací, která nebyla za doby chřipkové pandemie po první světové válce.

Mnozí vyčítají, že vakcíny nejsou stoprocentně ověřené. Kdyby se ovšem čekalo na obvyklé ověřování, tak by polovina lidstva vyhynula. Lidé jsou také, ačkoliv to nevnímají, ovlivněni americkou agenturou QAnon.

Jenže není právě „vlastenectví“ QAnon pláštíkem pro skutečnou depopulaci? Pět mých přátel, kteří čerpali zprávy z těchto platforem (Tadesco atd.) a předávali je dál prostřednictvím svých mailů či dokonce tiskoviny, už jsou mrtví. Byli zásadními odpůrci vakcinací, roušek, respirátorů uzavřených restaurací a pod. Umřeli na Covid a ne s Covidem.

Chápu živnostníky, restauratéry, že jim bylo znemožněno podnikání. Jsou solí naší země, neboť to, co dávají do rozpočtu je také důležité. Je ovšem nutné vymyslet systém, jak zachovat podnikání malých a středních podnikatelů a zároveň ochránit populaci.

Čili nějaké extempore v poslanecké sněmovně je pro pouhé upozorňování na sebe a nic neřeší, právě tak, jako nic neřeší neustálé demonstrace, které stojí organizátory zbytečně peníze, které mohli vložit do předvolebních kampaní a pak z poslanecké sněmovny napomáhat k vyřešení svých podnikatelských problémů ale zároveň při zachování zdraví jak svého, tak svých hostů.

Ať už se dostal vir mezi lidstvo jakýmkoliv způsobem, je nutné lidstvo před ním ochránit.

Takže, vycházím a Rozumní se mnou, vlastně vstříc několika skupinám. Těm, kteří vyčítali Rozumným, že bere hlasy vlastencům jako třeba SPD, či nově Volnému bloku či Trikoloře. Dále těm, co říkají, že Rozumní se stejně nedostanou do Poslanecké sněmovny a nakonec těm, že proč já, předseda Rozumných, který je pro dodržování nařízení, které chrání občany před rozšířením pandemie, chci kandidovat ve skupině stran, které jsou proti vládním nařízením a pořádají demonstrace, či se jich zúčastňují, proti vládním nařízením. Odcházíme tedy z této formace Otevřeme Česko, abychom vlastně svým vstřícným postojem k zastavení pandemie nekazili tomuto společenství image.

Vyřešili jsme tak vše jedním tahem. Rozumní budou kandidovat v rámci Aliance pro budoucnost, což je strana s neomezeným rozpočtem pro volební kampaň. Strana, která se rozumně zastává oprávněných požadavků živnostníků, malých i středních podnikatelů. Co se týká EU, přijímat z EU to, co je dobré pro naši zem a naše občany a odmítat různé ideologické nesmysly a zelené šílenství. Je to stran s akcentem na zdraví, protože v rámci této strany kandiduje i Strana pro sport a zdraví s mnoha lékaři, kteří zdůrazňují, že nejlepší prevencí je zdravá mysl ve zdravém, sportem zoceleném těle. Je to strana těch, na co se mnohdy nemyslelo, farmářů, lidově řečeno sedláků a zemědělců, protože v této formaci kandidují Agrárníci (strana zakázaná po roce 1945, ačkoliv to byla strana státotvorná za první republiky). Aliance pro budoucnost se ujímá i týraných zvířat, protože v některých krajích kandiduje i Demokratická strana za práva zvířat (chtějí ochránit naše domácí mazlíčky zákazem silvestrovských petard).

Takže, ti, kteří nám vyčítali, že drobíme vlasteneckou scénu, už tak nečiníme, pokud se vlastenectvím myslí všechno to, co se děje proti zamezení neustálého rozšiřování pandemie. My si naopak myslíme, že se zdravým rozumem, bez podléhání různým teoriím, se může za čas pandemie dovést do, pro lidi přijatelných, mezí. Protože my, Rozumní nejsme ani popírači a svědci. Jenom si myslíme, že nenávistí jeden k druhému nic nedocílíme.

 • Mgr. Petr Hannig

 

(Visited 433 times, 1 visits today)
Sdílet článek

7 comments

 1. Opravdu si pane Hannigu myslíte, že bez experimentálních vakcín by na covid vymřela půlka lidstva? Nemohu si pomoct, ale to je názor extrémně NErozumný. Netuším, z jakých dat vycházíte, ale i při šíleně manipulovaných statistikách, kdy se jako oběti covidu uvádí všichni mrtví s pozitivním PCR testem (i když umírali na úplně jiné věci) je nebezpečnost covidu jen o něco větší, než chřipka (která ze světa záhadně zmizela). Mezi lidmi do 40 let na covid umírají i podle extrémně nadsazených čísel jen zlomky promile.
  Naopak proti masové vakcinaci podivnou experimentální mRNA látkou mluví obrovské množství věcí, které jsou i na tmto webu často zmiňovány. A ne, nejde o obavy z “čipování”, jde o zcela ROZUMNÉ obavy z toho, co takhle pojatá a prakticky násilná vakcinace neozkoušenou látkou proti rychle mutujícímu viru přinese.

 2. Milá zlatá, doufám že až v tom zápasu s “chřipečkou” promile do 40 roků, bude někdo z Vašich známých nebo Vy sama, samozřejmě neočkovaní, buď sem psát nebudete takové Vaše opětovné bludy, protože budete mít již jiný názor, nebo vlastně už psát nebudete moci, nebude tu již mnoho takových s názory jako jste Vy. Ale, stejně jako ti rozhodnutí k očkování či již očkovaní, má každý na výběr. Vakcinace není násilná. Chápete to? Asi ne! Mějte se hezky.

  1. Milá stříbrná Karo (?), jestli vám přijde, že nucení do covidové injekce není násilné, tak vnímáme realitu opravdu docela odlišně. Osobně za dobrovolnost nepovažuju to, když třeba banda výrostků obklíčí spolužáka a řeknou mu “buď si hlavu ve WC vymácháš dobrovolně sám, nebo tě zmlátíme a vymácháme ti ji tam my”. A s covidovými injekcemi je to podobné – je to “dobrovolné” hodně v uvozovkách.
   Další věc – nevím, proč pořád používáš slovo “chřipečka”. Osobně vlastně ani nevím, co to “chřipečka” je a s něčím takovým covid nikdy nesrovnávám. Srovnávám ho s CHŘIPKOU, což je poměrně nepříjemná nemoc, která nás provází pravděpodobně už tisíce let (a covid je dnes s chřipkou často velmi benevolentně zaměňován). Aktuálně bylo prostě portfolio běžných virů rozšířeno o jeden nový, podobně nebezpečný (ale dočasně o něco nebezpečnější kvůli imunitně naivní populaci). Toť vše. Nikdy se to nemělo stát důvodem k nastolení totality, globálního experimentu s mRNA “vakcínami” a k blokování normálních postupů léčby v podivné sebedestruktivní reakci.
   Mějte se hezky. laugh

 3. Popis šikany – kvůli očko či neočko. To je fakt blbý. Ale šikana byla vždy i kvůli jiným věcem. Například – s tebou nekamarádímě, nejsi v Pionýru. S tebou nekamarádíme nemáš nějaký hadr z Tuzexu. S tebou nekarádímě máš tátu v lochu, protože nesouhlasí s komunisty. S tebou nekamarádíme, protože chodíš s mámou (babičkou) do kostela a modlíš se. Novodobá šikana kvůli očko či neočko fakt s Vámi souhlasím je hnus. Ono je tokvůli tomu i u dospěláků v zaměstnání.
  Já jsem se rozhodovala poměrně dlouho, potřebné info, i kvůli o generaci starším lidem v rodině, a rozhodla pro očkování. Nemám důvod se za něco stydět a pokud by někdo po mně kvůli tomuto hodil kamenem, vrátím to (ne jsem vychovaná jinak, neútoč, nezačínej si, skloň hlavu, ustup neboť moudřejší ustoupí) už jsem dospěla do fáze, že se nenechám, proto že moudřejší ustoupí, ukamenovat. Čímž netvrdím, že k moudrosti mám na míle daleko. I Vy se mějte hezky. Jo?

 4. Zřejmě se vůbec nepočítá s imunitním systémem, protilátkami a léky – ty byly pro jistotu zakázány. Záchranu lidstva má údajně zajistit pouze očkování, které se ukazuje jako celkem neúčinné a už se na nás valí mutace lambda a epsilon, pak třeba teta a prateta, aby se muselo pořád očkovat dalšími dávkami. U leftardů je zásadně všechno naopak, takže záchrana spíš spočívá v tom, že se nebude dělat to, co chtějí.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *