Portugalská zdravotní sestra zemřela záhy po aplikaci vakcíny Pfizer

Napsal
Sdílet článek

Zdravotní sestra, která neměla nikdy žádné vážnější zdravotní problémy, byla k vakcinaci velmi vstřícná a po aplikaci mRNA vakcíny se dokonce chlubila tím, že je mezi prvními naočkovanými zdravotníky v Portugalsku. Zatímco u starších občanů se může systém vymlouvat na to, že zemřeli na něco jiného, neboť nyní se očkují především starší a chronicky nemocní občané, u mladých lidí, jako byla tato jednačtyřicetiletá sestra, či třicetiletá americká zdravotní sestra Tiffany, se lze jen stěží vymluvit na jejich jinak chatrné zdraví.  Obě byly zcela zdravé.

Zdravotnické orgány v Portugalsku vyšetřují náhlou smrt asistentky pediatrické chirurgie v Portu, která byla údajně dokonale zdravá, když dostala vakcínu od firmy Pfizer proti koronaviru.

Sonia Azevedo, 41, matka dvou dětí, pracovala jako chirurgická asistentka v Instituto Portugues de Oncologia (IPO), onkologické nemocnice v Portu. Byla jednou z 538 zdravotnických pracovníků na IPO, kteří obdrželi jejich první dávku vakcíny Pfizer-BioNTech minulou středu. Azevedo večeřela s rodinou na Silvestra a následující ráno byla nalezena mrtvá v posteli.

“Chci vědět, co způsobilo smrt mé dcery,” řekl její otec Abilio portugalskému bulvárnímu listu Orreio da Manha. Popsal ji jako zdravou a šťastnou osobu, která nikdy nepila alkohol, nejedla nic zvláštního ani neobvyklého. Azevedová byla tak hrdá, že je mezi prvními lidmi, kteří dostali vakcínu, že si dokonce změnila svůj profilový obrázek na Facebooku, aby se tím pochlubila.

“Covid-19 očkovaná,” napsala sestra vzápětí poté, co byla naočkovaná, pod selfie s rouškou na obličeji.

“Nevíme, co se stalo. Všechno se to stalo rychle a bez vysvětlení,” řekla listu dcera Azevedové Vania Figueiredo. “U své matky jsem si ničeho jiného nevšimla. Byla v pořádku. Jen řekla, že v oblasti, kde byla očkována, má jizvu, ale to je normální…”

IPO vydal prohlášení potvrzující smrt Azevedové  a vyjádřil upřímnou soustrast její rodině a přátelům. “Vysvětlení příčiny smrti se bude za těchto okolností řídit obvyklými postupy,” dodala nemocnice. Pitva Azevedové byla naplánována na pondělí.

Portugalsko, které má přibližně 10 milionů obyvatel, dosud hlásilo více než 427 000 případů nákazy a více než 7 100 úmrtí připisovaných covid-19.

Očkování na území EU teprve nedávno započalo. Otázka je, kolik úmrtí bude mít ve finále na svědomí. Je nasnadě, že v případě, kdy zemře kdokoli starší a nemocný brzy po aplikaci vakcíny, bude snaha takové úmrtí automaticky svést na některou z chorob, kterými daný jedinec trpěl. Pak je možné, že se o mnoha úmrtích ani nedozvíme.

A to nehovořím o možných vedlejších účincích, které se mohou projevit v řádu měsíců či let. Tam už nemusí být jakékoli zdravotní problémy či úmrtí vůbec uváděny do souvislosti s vakcínou.

 

(Visited 522 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *