Posádku tureckých ponorek vyvedli Řekové z míry vysokofrekvenčními vlnami, způsobujícími bolest uší a písničkou Beatles

Napsal
Sdílet článek

Jak je vidět, tak i válka se dnes modernizuje. Tentokrát došlo k zastrašení nepřítele – výbojného Osmana – ne mečem, ale vysokofrekvenčním zvukem, doprovázeným písničkou Beatles. Přesně tou písničkou, která se k „ponorkové válce“ hodí nejlépe – „Yellow submarine“.

V předchozích dnech došlo k potyčce mezi řeckou fregatou Limnos a tureckou fregatou Kemal Reis, stejně jako k leteckým střetům mezi řeckými a tureckými tryskáči, ale méně známo je, co se děje pod vodou s tureckými ponorkami v řeckém námořním prostoru, kde došlo k „válce neviditelných ponorek“.

Posádka turecké ponorky typu 209 se minulý týden domnívala, že celé řecké námořní síly budou v oblasti, kde Turecko oznámilo, že bude provádět nezákonný seizmický výzkum a že bude monitorovat, zda na řecký kontinentální šelf nepokládají kabely Oru-Reis. Turecká ponorka chtěla ilegálně a nepozorovaně plout poblíž Evie, ostrova spojeného s pevninským Řeckem pouze mostem.

Turecká ponorka byla – nic netušíc –  celou noc monitorována vrtulníky řeckého námořnictva a bombardována hlasitými sonarovými vysokofrekvenčními vlnami, které musely způsobovat turecké posádce značné bolesti uší. Řecko má díky neviditelným ponorkám typu 214 navrch v „podmořském boji“ pomocí ponorek, které turecké protiponorkové systémy nezachytí.

Turecké protiponorkové vrtulníky a špionážní  letouny CN-235 zintenzivnily své hlídky ve východním Středomoří, ale také v Egejském moři, aby lokalizovaly řecké ponorky, které byly neviditelné, protože mají technologii stealth a nejsou snadno zjistitelné.

Jak informovali vysocí námořní důstojníci, tak vrtulníky a další prostředky protiponorkového boje řeckého námořnictva lokalizovaly pět tureckých ponorek, jednu u Skyrosu, další v Kafireasu a další tři v širší oblasti středního a jihovýchodního Egejského moře.

Po celou dobu si řecké „protiponorky“ dělaly z Turků legraci. Nejenže Řekové začali bombardovat všechny turecké ponorky vysokými frekvencemi, které až „propichují“ ušní bubínky, ale také zahráli slavnou píseň Beatles, Žlutá ponorka.

Podle námořních zdrojů byl však kapitán turecké ponorky tak vyděšen vysokými frekvencemi, z nichž některé zněly jako bomby, že vypálil světlici, což v jazyce ponorek jednoduše znamená „vzdejte se.“

„Nikdy jsme o těchto problémech nežertovali a nikdy jsme mylně neinformovali naše čtenáře. To, co zde zmiňujeme, se stalo přesně tak, jak to popisujeme. Je to lekce pro Turky, ale také lekce pro řecké politiky“, uvedl Infognomon ve své zprávě s odkazem na to, že webové stránky provozuje jeden z nejrespektovanějších řeckých novinářů, Savvas Kalenteridis.

Jak by asi podobný způsob boje zabral na osmanská vojska stojící svého času před Vídní?? Rozutekli by se ze strachu ze zásahu „vyšší moci“ či snad samotného Alláha?

Jak se Vám líbil článek?
(Visited 532 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *