Potyčky s africkými vetřelci na španělských hranicích

Napsal
Sdílet článek

Zatímco část muslimských invazistů se snaží ze Španělska za jakoukoli cenu utéct a vrací se zpět do Afriky, další se naopak stále snaží dostat z Afriky do Španělska. Očividně jim nevadí, že má Španělsko největší úmrtnost. Nebo to snad neví? Nebo si myslí, že jim pomůže Alláh? Či snad tímto uposlechli výzvy svých imámů k praktikování džihádu na území Evropy?

Zhruba 50 migrantů si v dnes vynutilo cestu do španělského města Melilla přes plot, který odděluje tuto evropskou enklávu v severní Africe od Maroka. Delegace ústřední vlády v Melille uvedla, že vetřelci jsou součástí skupiny asi 250 migrantů, kteří do města násilně vstoupili, poničili plot a ignorovali španělské strážce zákona. Mluvčí Červeného kříže ve městě uvedl, že dobrovolníci pomáhali několika invazistům s ošetřením řezných ran a pohmožděnin, nejméně čtyři z nich byli převezeni do nemocnice s možnými zlomeninami a dalšími neduhy.

Jeden voják ze španělských ozbrojených sil byl zraněn. Melilla a nedaleká Ceuta jsou dvě malé enklávy, oddělené od Maroka ploty z ostnatého drátu, přičemž zdejší hranice jsou neustále monitorovány.  Podle španělského ministerstva vnitra vstoupilo v prvních třech měsících roku do obou enkláv nejméně 1 140 invazistů . To je o 214 méně než ve stejném období v roce 2019. Nižší počet může být dán tím, že už v únoru se v Evropě objevil koronavirus, ale důvodem může být i fakt, že od doby, kdy byl z italské vlády odstraněn Salvini, je pro invazisty pohodlnější cestovat přes Itálii na lodích pašeráckých neziskovek.

Předpokládám, že to nepotrvá dlouho a tyto vetřelce si vezme některá ze zemí, které nadšeně vítají invazisty i nyní, v období pandemie. Třeba Německo už deklarovalo, že neustane v multikulturním obohacování a bude nadšeně vítat i nadále. Ve stejném duchu se vyjádřilo také Švédsko.

 

5/5 - (1 vote)
(Visited 158 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *