Pouhou „Pravdou a láskou“ se zlo ze společnosti neodstraní, jen posílí

Napsal
Sdílet článek

Ronald Reagan:„Svoboda je od porážky vzdálena vždy jen jednu generaci. Každá nová generace může o tu svou zase přijít.“

Při vší úctě, byl Václav Havel především filosof a humanista, proto nemohl jednat jinak. Základní lidská práva a svobody jsou komunistům cizí. Jedině co na ně působí je síla a trest, jinak začnou vždy působit jak je jim vlastní. Komunističtí zločinci nejsou trestáni dodnes, na rozdíl od nacistických. U moci zůstávají jejich pohrobci, kdy se jejich praktiky a dědictví bez odporu etablovalo v demokratickém systému. Ten je jimi využíván a zneužíván ještě mnohem dokonaleji. Jen  postačilo vyměnit stranické knížky, zaujmout místa v parlamentu či ve firmách. Proto naší zemi nevládne vláda a parlament, ale skryté mocenské struktury. Platíme stále daň za neexistenci občanské společnosti, ztrátu elit a tradic. Obrazem mravního úpadku společnosti je i současná úroveň volebních kampaní a debat v médiích. Komunistickou stranu máme v parlamentu, jejího předsedu si svým prvním místopředsedou zvolilo anonymními hlasy 75% poslanců „demokratické“ země. Umí si někdo představit NSDAP v Bundestagu? Proto nás svět nebere vážně a dívá se na nás jako provincii, která si žije svým vlastním životem.

Vážím si osobního poděkování presidenta Václav Havel za uspořádání výstavy Čečna konečné řešení v Knihovně Václava Havla, dne 17.11.2008. Propůjčil mi ji její autor pan Adam Borowski poté, co byla v EP zakázána.

Včera byla v KVH vynikající beseda s novinářem Tomášem Etzlerem (zpravodajství následuje), kde představil i svoji novou knihu „Novinářem v Číně – co jsem to proboha udělal?“. Mj. řekl, že „Čína dnes vytvořila nejdokonalejší otrokářský systém světa.“ Když vystoupil opilý president ČR Miloš Zeman v čínské televizi s krtkem, ptali se ho zděšení Číňané:  „To je váš prezident?“

Jak výstižně říká pan Karel Mrzílek: „Máme demokracii jen mezi čtyřmi stěnami.“ Žádný zástupce veřejnoprávních médií se nedostavil.

 

  • Jan Šinágl
1/5 - (1 vote)
(Visited 181 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *