Pozitivní zpráva: muslimové začínají útíkat z Evropy před koronavirem

Napsal
Sdílet článek

Dobrá zpráva! Koronavirus má další pozitivní efekt. Po zastavení bojů na řecko-tureckých hranicích začali z Evropy utíkat zpět do Afriky muslimové, obávající se o svůj život. Než Evropa s koronavirem, raději Afrika. Asi tak přemýšlí, i když lze předpokládat, že ani severní Afrika nezůstane úderu pandemie ušetřena. To už však – naštěstí – těmto myšlenkovým gigantům nedochází.

Skupina přibližně 100 marockých vetřelců, kteří žili nelegálně v Evropě, se minulý týden – opět nelegálně – vrátila do Maroka. Migranti pluli ze Španělska nafukovací lodí, aby unikli pandemii koronaviru. Každý z nich za cestu na člunu zaplatil 60.000 marockých dirhamů (přibližně 5.500 eur). Když přeplouvali Středozemní moře, jejich čluny byly zachyceny velkými vlnami a byly uvězněny po celý den na moři u marockého pobřeží. Migranti byli zachráněni pašerákem z Kenitry, který je přivezl na pláž poblíž Douar Akla za dalších  300 000 dirhamů (přibližně 27 000 eur).

Migranti se však báli, že budou zatčeni,  takže zmizeli po okolí, jakmile přistáli na pláži. Místní policie zahájila pátrání, aby je vystopovala, protože se obávali, že by muži mohli do Maroka přivézt koronavirus. Podařilo se jim jich několik najít na různých místech. Jeden byl dokonce nalezen spící v tradiční hliněné peci. Španělsko má v současné době po Itálii druhý nejvyšší počet známých případů koronavirové infekce v Evropě a nejvyšší počet úmrtí. To nejspíš vetřelce dostatečně vystrašilo, na druhou stranu o své potenciálně nakažené krajany nemají v Maroku zájem.

Z výše uvedeného je patrné, že nelegální vetřelci se v Evropě zase tak špatně nemají, mají-li možnost platit pašerákům tak obrovské částky za to, že je nelegálně odvezou zpět do Afriky. Raději ani nebudu spekulovat o tom, kde peníze vzali. Mimochodem, jsou-li Afričané tak vyděšeni ze situace v Evropě, budou mít vůbec koho neziskovky lovit ve vodách u břehů Libye?

A co budou dělat sponzoři neziskovek, kteří je za zaplevelení Evropy pohádkově platí? A co na to jejich hlavní sponzor – EU??

5/5 - (5 votes)
(Visited 6 997 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *