Přátelé balkánské řeznice a Söröse

Napsal
Sdílet článek

Proč tolik lidí voli ANO? S touto otázkou jsem se setkala v poslední době nejednou, neboť ten, kdo sleduje politiku skutečně pozorně, to občas nechápe. Za vším je třeba hledat v prvé řadě perfektní marketing. Ale to je jen jeden z důvodů, proč tolik lidí volí stranu, která nemá program, je podobně jako většina ostatních silně probruselská a nenabízí ani žádný vyhraněný názor či ideu. Přesto je ANO většinou svých voličů považováno za hnutí protestní.

Pro vysvětlení je třeba nahlédnout nejprve do zahraničí.  V globalizovaném světě totiž souvisí vše se vším. Už v tomto článku jsem podrobněji rozebrala fakt, že kolem let 2010 – 2015 vznikly v různých zemích Evropy zcela náhle strany, jejichž základní program byl totožný: vyhrazování se proti stávajícím, zkorumpovaným politikům  a hádky s nimi.  Tyto strany pak také, právě na základě perfektního marketingu, vyhrály parlamentní volby ve svých zemích v období kolem roku 2015 (a později).

Tyto strany jsou navenek protestní, při bližším pohledu však zjistíte, že jsou probruselské a na úrovni EU dokonce abnormálně servilní a proglobalistické. Vzestup těchto stran byl založen na plné spolupráci mainstreamových médií, jejichž úkolem nebylo (a není) je adorovat, ale naopak z nich udělat mučedníky. A daří se to skvěle. Tedy úspěch ANO je dán podobně, jako úspěch rakouských Lidovců či italského Hnutí 5 hvězd tím, že jsou tyto strany od začátku nejen prezentovány coby protestní, ale plive na ně jak mainstream, tak zkorumpovaná a u většiny občanů profláklá  “opozice”. Nevadí, že tyto strany pak s těmi, se kterými se hádaly, vejdou do koalice, vše je odpuštěno, hlavní je, že volič zvolil spasitele, kterého mu nabídli globalisté jako na zlatém podnose.

Ale teď k hlavnímu důvodu instalace těchto stran či politiků do vlád nejedné evropské země. Tím důvodem byla obava z toho, že by v době po roce 2015 v reakci na invazi mohli voliči v daných zemích volit skutečně protestní strany, jinak mainstreamem nazývané stranami extremistickými. Bylo jasné, že tradiční, zprofanované strany by neměly v tomto ohledu šanci. U nás se navíc na protestní voliče vytáhlo nejen ANO, ale i další mainstreamová strana – Piráti (v ostatních zemích posloužili obdobně Zelení).

A teď se vraťme na náš “píseček” a věnujme se konkrétně ANO a důvodu jejich úspěchu. Kdo se zajímá o politiku víc, tak ten má zcela jasno, že se rozhodně nejedná o protestní stranu, ale stranu zcela mainstreamovou, poplatnou Berlínu i Bruselu. Podobně, jako nové strany v jiných zemích, hned na začátku nabralo ANO členy názorově velmi silně rozpolcené, od fanatických sluníčkářů (např. Pelikán, Zlatuška) až po euroskeptiky (Soukup, Chalupa). Tyto “extrémy” z obou názorových stran již ovšem v ANO nejsou. Zůstal tam ovšem stále velmi rozmanitý názorový vzorek.

A teď se podívejme třeba na zahraniční politiku vlády. Ta je zcela totožná s tím, jakou zahraniční politiku by dělala jakákoli strana tzv. “demobloku” či Piráti. To prokázaly jak kauzy Skripal (nejvíce vypovězených diplomatů na počet obyvatel), Nikulin, nadšené reakce na bombardování Sýrie (za tuto servilnost pochválil vládu i ministr zahraničí USA), dále kauzy Huawei, Guaido, či podpora ukrofašistů. Ke všemu uvedenému lze připočítat i podporu okupačních misí. Ve všech uvedených i mnoha dalších případech byla vláda údajnou “opozicí” pochválena.

Odhlédneme-li od zahraniční politiky, můžeme se jen namátkou podívat na tu domácí. Nedávné schválení hospodaření ČT bylo jednou z mnoha dalších ukázek součinnosti vlády se stranami tzv. “demobloku” a Piráty.

Skutečně protestní strana by jednala tak, jak si přejí voliči třeba ve věci migrace a islamizace. Vláda, která si hraje na protimigrační,  od roku 2017 schválila hned několik promigračních paktů, ať už šlo o Marakéšskou deklaraci, Globální kompakt o uprchlících nebo souhlas se znovuotevřením Dublinu IV. O všech těchto pamfletech jsem už psala podrobněji jinde. V roce 2016 vláda v podobném složení schválila třeba Agendu 2030. Za promigrační krok počítám i plánovaný dovoz desetitisíců mimoevropských cizinců (např. také z Pákistánu a Bangladéše), i když má jít “údajně” o levné  pracovní síly. Tomu snad může věřit jen slaboduchý jedinec. Navíc, jde mnohdy především o muslimy.

A jsme-li u islamizace, tak tato vláda navázala nadstandartní vztahy s hlavními sponzory mešit a islamizace ČR vůbec – Katarem a Saudskou Arábií. V kauze “hidžáb na škole” projevilo ministerstvo školství, vedené Plagou, souhlasný postoj ke skandálnímu rozsudku Nejvyššího soudu v Brně, tedy rozsudku, který povoluje hidžáb na školách. A Al Hamajda na MV je pak už jen “třešničkou na dortu” naší proislámské vlády.

A nyní se budeme věnovat podvratné organizaci, která se jmenuje Aspen institut. Tato podvratná organizace, řízená US neocony (demokraty) v čele s Madeleine Albrightovou, sdružuje nejen politiky, ale také mainstreamové novináře a vůbec kohokoli, kdo se nějak plete do politiky, ale rozhodně “nekope” za ČR. Ve vedení Aspenu najdete hlavní hvězdu hnutí ANO v EP – Ditu Charanzovou. Je zajímavé, že post ve vedení Aspenu zaujala po Hamáčkovi, který je již jen řadovým členem. Mezi členy Aspen institutu najdete spoustu politiků, asi nikoho neudiví, že mnozí jsou také z obou vládních stran, včetně ministrů (Maláčová, Hamáček, Plaga, Vojtěch, Havlíček…). To, že se sám Babiš stýkal s balkánskou řeznicí je nasnadě, stejně jako je velmi dobře známý fakt, že měl evidentní zájem na umístění Sörösovy Open university v Praze. Univerzita – nejspíš k jeho nelibosti – se nakonec přestěhovala z Budapešti do Vídně, kde ji nadšeně přivítal i další loutkový evropský politik Kurz, který si při jejím otevírání potřásal rukou přímo s šéfem univerzity, Sörösem. Pokud už jsme u tohoto celosvětového škůdce, tak připomínám, že ve vedení bratislavské pobočky Sörösovy nadace OSF, která patří k hlavním sponzorům muslimské invaze, pracovala další hvězda ANO, Krnáčová. 

A nyní pojďme pryč od Babišových kamarádů Söröse i krvavé Madly a podívejme se přímo do “říše zla”, tedy Bruselu. Právě tam mělo ANO v minulých  letech zástupce, kteří by jinak mohli být skutečnou ozdobou TOP0,09, se kterou mají europoslanci z ANO největší hlasovací shodu. O tom, jak se tam hlasovalo, se můžete podívat třeba zde.

Podobná sestava je v EP i nyní. V europarlamentu patřilo ANO minulých 5 let a patří i nyní do liberální frakce (ALDE, nyní Renew), což je jedna z nejvíce eurohujerských frakcí. V minulém volebním období to byla právě tato frakce, kdo inicioval onu známou žalobu na Maďarsko. Frakci vede fanatický eurohujer Verhofstadt. Tato frakce má přísný zákaz spolupráce s euroskeptiky a to i na národní úrovni (proto nebude ANO nikdy spolupracovat s SPD ani jinou stranou, která požaduje CZEXIT). Ostatně, v minulém volebním období mělo zájem o vstup do frakce italské Hnutí 5 hvězd, kam tehdy nebylo přijato právě kvůli vládní spolupráci se Salviniho Ligou. Pro ty, kdo mají krátkou paměť připomínám, že Charanzová, která je hlavní hvězdou ANO v EP, tam byla i minulých 5 let. O Jourové v EK, o které si můžete více přečíst zde, nemluvě. Vůbec mne tedy neudivilo, že právě Charanzová patřila k těm, kdo se vyhrazoval vůči vlaječkám na stolech europoslanců frakce ID. Právě Brusel, kam většina lidí nekouká, ukazuje pravou politiku ANO, ale i jakékoli jiné politické strany. Stačí vidět třeba i jen zařazení v konkrétní frakci a víte, na čem jste. Dnes už asi 70% všeho, co prochází Sněmovnou, projde nejprve přes EP, proto je tak důležité sledovat, co se tam děje.

Mnozí představitelé zejména fiat alternativy se nám snaží namluvit, že nebýt Babiše, došlo by k prolomení Benešových dekretů. Přitom k jeho největším přátelům patří Daniel Herman, kterého spolu s Válkovou instaloval Babiš do Rady vlády pro lidská práva. O tom, že třeba jeden z místopředsedů ANO a bývalý brněnský primátor Vokřál patří k zastáncům prolomení Benešových dekretů, si ostatně můžete přečíst i zde. Ignorace kauzy Walderode i razantní odmítání vyžadování válečných reparací, to vše zdůvodněno potřebou dobrých vztahů s Německem, snad hovoří za vše.

Posledním tématem, které bych chtěla probrat, je vztah ANO k CZEXITu. Ani zde se nijak od stran demobloku, Pirátů či ČSSD neliší. Babiš před posledními parlamentními volbami prohlásil, že dokud bude on premiér, nikdy nedovolí, abychom vystoupili z EU. Jeho voliči nemohou být ze zásady euroskeptici a chtít CZEXIT.

Proč tedy tolik lidí volí  ANO? Co nejvíc pomáhá jejich výsledkům? Nejde o žádný skvělý program, ten nemají, flexibilně se přizpůsobí komukoli. Nejde ani o cca150Kč navíc důchodcům (zbytek byl valorizace, kterou by musela dát každá vláda). V době konjunktury by důchodcům těch 150Kč navíc přidal takřka kdokoli, snad vyjma asociálů typu ODS a TOP0,09.

Hlavním důvodem, proč má ANO kolem 30% je právě program antikalousek, vymezování se proti “těm starým strukturám”, či naopak neustálé útoky “opozice” či různé taškařice Milionu chlívků v čele s hnědě oděným Minářem. Mainstreamová média, která útočí v osobní rovině, ale i fiat alternativa, která naopak toto hnutí, potažmo jeho šéfa adoruje,  jsou úplně stejně vydatnou pomocí.

Zkuste si nyní představit, že by byl Babiš zadobře s profláknutým Kalouskem, Fialou a Bartošem, nebyly by žádné demonstrace a útoky. Brzy by došlo k poklesu preferencí na nějakých možná 15%. Podobně by však poklesly preference i demobloku a Pirátům, jejichž voliči, kteří mnohdy patřili k nevědomé stafáži z demonstrací zrzavého “milionchlívkového podnikatele”,  na program antibabiš slyší. Babiš ještě v roce 2013 podporoval Schwarzenberga v prezidentských volbách a byl s politiky stran demobloku jedna ruka. Ostatně tak, jako už od devadesátek, kdy právě tehdy bohatnoucí oligarchové lobbovali u politické reprezentace té doby za zákony, které jim šly na ruku. A najednou máme věřit na nějaké nepřátelství?

Za vším tedy hledejte především velmi dobře promyšlený kvalitní marketing. Podobný, který zabral i jinde v Evropě, někde více jinde méně úspěšně.

Za preference může  tedy Babiš poděkovat zejména Fialovi, Bartošovi, Kalouskovi, Minářovi, Pospíšilovi,  (nejen) mainstreamovým novinářům a skvělému marketingu. Nebýt všech uvedených, neměl by ani polovinu stávajících voličů.  

 

(Visited 224 times, 1 visits today)
Sdílet článek

14 comments

 1. Smutné čtení. Pravdivé, ale smutné.

  V okruhu mých známých je řada lidí, široké věkové spektrum – od mladíků pod pětadvacet až po “kmety” nad pětasedmdesát. Ti mladí zhusta fandí Pirátům a Minářovi, ti starší a nejstarši často – Babišovi. “Jen ho nechte, Andreje. On tady udělá pořádek.” Takhle argumentují Babišovi stoupenci a stoupenkyně z mé sociální bubliny.

  Za své názorové pozice smutně shlížím na obě řečené polarity, ale neudělám nic. Nejde to. Zkoušel jsem to, ale bezvýsledně. Mám ověřeno, že v řadě těchto případů je “přesvědčení” otázkou emocí, a tady jakákoli racionalita selhává.

  Jako poslední zálohu mám vnitřní emigraci.

  1. Ano, máte pravdu, ta zaťatost a neschopnost pochopit, jaká “hra se hraje”, je šílená. Oni nejsou většinou schopni pochopit, že politika je hra, mnohdy založená právě na tom velmi dobrém marketingu. Jejich názory jim byly podsunuty médii, která se samozřejmě ráda do agitky “zapojí”. Ona totiž i špatná reklama je reklamou a někdy tou nejlepší. A především – lidé jsou zpravidla velmi lehce manipulovatelní. A přesně toho politika využívá.

 2. ANO vstoupilo do politiky, ne jako strana, ale hnutí ( promyšlené a dobře) pomocí novinky. Upozorňuji, že novinkou v politickém spektru, nikoliv novinkou jako takovou. Obchodní strategií, která pro pana Babiše nebyla a není cizí, naopak umí se zde pohybovat jako ryba ve vodě, si získal voliče. Má je a pokud se opozice bude jen hádat (paradoxně tím nahrává ANO) bude je mít i nadále. Pana Babiše a celé hnutí ANO nemusím, ale pana Babiše obdivuji co vše fyzicky stihne. Vypadá unaven a není divu!!! Jenže nestíhá už vše a všude hasit. A to také není divu.

  1. Netvrdím, že nepracuje, ale pracuje čistě ve vlastním zájmu, ne v zájmu naší země. Hra na “opozici” je super divadlo pro občany, kteří na to v možná tak 98% skutečně naskočili. Ty hádky s “opozicí” jsou zcela záměrné (a jistě předem domluvené), bez nich by těch 30% neměl a i té “opozici” to přitahuje voliče. ANO je úplně stejně loutková strana, jako ty jiné v Evropě, stejně účelově založená. Slouží k tomu, aby pomohlo islamizaci naší země podobně, jako to dělají tyto loutkové strany jinde. A především mají zajistit, že nikdy nepovládne jakákoli strana, která by chtěla iniciovat vystoupení z EU nebo zastavit islamizaci Evropy (resp. dané země). ANO je stejně nebezpečné, jako strany demobloku nebo Piráti. Jediný rozdíl je v tom, že to, co by oni dělali okatě, dělá tato vláda tak, aby si toho nikdo nevšímal. A je velmi zajímavé, že i mainstream je v tom kryje. Například ani jeden z těch podepsaných promigračních pamfletů mainstream patřičně “nepropral”. O většině se totiž ani nezmínil…..

   1. Nevím přesně, kde jsem to četl, a nechce se mi to hledat. Nedávno vyšel rozhovor s někým, komu byla domluvena schůzka s Babišem, když ještě nebylo ANO. Babiš tomu člověku vyhrožoval, aby mu nestál v cestě a chlubil se, že v každé politické straně má své lidi.

    A o tom to je: to je důvod, proč se opozice nedokáže sjednotit. Babišovi rezidenti, nalezlí do všech politických subjektů, neustále kalí vodu a štvou opoziční síly proti sobě navzájem.

    1. Ano, tak nějak to bude. Ostatně, on sám přece dřív mnohokrát upozorňoval na to, že v minulosti i finančně podporoval ODS, takže je jasné, že už někdy v devadesátkách si – podobně jako všichni ostatní oligarchové – udělal v politice dostatek kontaktů. Oni ví jistě něco na něho on na ně a tak se taky vzájemně “drží”. Kolikrát někdo v diskuzích nadává na divoké devadesátky, kdy se dělaly zákony na zakázku tehdejších raketově bohatnoucích miliardářů, aniž by si uvědomoval, kdo všechno mezi nimi byl. Pevně věřím, že to divadlo, které má vyvolat zdání, že je zde protestní vláda proti profláklé opozici, má jediný účel – udržet u moci ty, koho globalisté potřebují. Ostatně, podobně si to zařídili také v dalších evropských zemích. Kdo dlouhodobě sleduje třeba dění v Bruselu, tak musí mít jasno. Bohužel, takových lidí je velmi málo.

 3. Přesně tak, falešná (fiat) alternativa či kontrolovaná opozice. Do čela stáda se postaví beran (pseudomesiáš) s potřebnými instrukcemi od globálních elit.
  A protože ANO působí dojmem menšího zla než demoblok, má hlasy jisté.

 4. No, a koho byste tak chtěli ve vládě, aby to nebyl ani Babiš, ani demoblok? Tedy ty jmenované “krajnosti”? Žijeme v kapitalismu, ještě dlouho tak žít budeme, a Vy byste chtěli mít v čele vlády bílého anděla? Takový by tam dlouho neseděl.
  Hlasy pro Babiše nejsou hlasy od hlupáků. Jde o Jeho Veličenstvo voliče. Jsou to hlasy těch, kdo mají aspoň malou radost, malou naději, že se něco mění. I kdyby to mělo být jen pár stovek navíc k důchodu, republika odolávající islámské tsunami anebo malá nezaměstnanost.
  Nikdo z drobných lidí nebude politologicky zkoumat příčiny, pozadí a dosah toho, co se děje. Oni pouze chtějí mít pocit, že opravdu je drobet líp. Předtím se jen mohli dívat, jak za čtvrt století zmizelo ze státní pokladny na pět bilionů korun. Lze se jim dnes divit?
  Strašení Albrightovou a Šerešem je dobrý pokus. (Plivání bůhvíproč na Hamáčka naopak nesmysl.) Dokud nejsou lepší okolnosti, bude u nás vládnout kapitál, jak svět velí. Ano, nelíbí se nám to. Jenže co s tím?
  Chceme pouliční nepokoje? K čemu by byly? Prolít krev za svobodu? Vždyť jsme v obklíčení kapitálu. Od Lisabonu po Vladivostok rozhodují peníze. Ani politické školení tenhle rébus nevyřeší.
  Starejme se raději o to, aby to, co je u nás alespoň drobet k světu, vydrželo. Protože mnohem ostřejší hoši, vyhladovělí a prahnoucí po moci a odklánění, už číhají na svou kořist. Tou jsme my, protože šťouráme do něčeho, co reálně nemá řešení.

  1. Koho? Ano, správná otázka. Kohokoli, kdo nebude na straně postupné islamizace a globalizace. Kohokoli, kdo se nezasadí o likvidaci národního státu. Chybí nám zde někdo jako třeba Salvini. Ale Babiš nebo ty kreatury z demobloku je jedno a totéž, kdokoli z nich naši zemi do budoucna zradí a poškodí. Navíc, jakpak vám to malé přidání pomohlo, když se prakticky všechno raketově zdražuje? Vám nevadí druhé nejvyšší zdanění v EU? Ano, pravdu máte, že je problém s tím, koho do vlády. Jenže tato vláda nebo vláda demobloku, oboje je cestou k islamizaci, na kterou se už nejspíš třesete, když tu tak obhajujete právě Hamáčka, který dlouhodobě kolaboruje s muslimskou obcí. Více takových, jako je Hamajda a máme tady chalífát snad i dřív, než ti Němci….

   1. “Kohokoli, kdo nebude na straně postupné islamizace a globalizace. Kohokoli, kdo se nezasadí o likvidaci národního státu. Chybí nám zde někdo jako třeba Salvini.” To jsou Vaše slova. Ale ne odpověď. Tak tedy koho? Máme takového koho? Pokud ne, voláme po anarchii. Nemáme jiného, ale tenhle ať tam není… No a ještě vzývat Salviniho… V Itálii byste nechtěla žít myslím ani pár týdnů. To je země velmi omezené demokracie. Rozhodně víc než ta naše. (A Orbánovo Maďarsko totéž.) Že Vám dobře zní Salvini ve spojitosti s imigrací? Nu ano. Ale to mu nevadilo požadovat po nás kvóty.
    Cenovou politiku neurčuje vláda, nejsme v reálném socialismu. Určují ji obchodníci, dodavatelé, developeři, majitelé. Takže na vládu to nesvádějte. Naopak je od ní hezké, že ač kapitalistická, pár drobných na drahé placení nám přidá.
    Jan Hamáček se ničeho protizákonného nedopustil. Republika je proti ilegální imigraci dobře chráněna, cizinecká policie funguje. Máme tři detenční zařízení, kde čekají desítky – ano, víc jich k nám nepřišlo – těchto imigrantů na vyřízení návratu do původních zemí. Nevím o tom, že by Hamáček dal stavět mešity. Naopak – před koncem roku předložil do parlamentu novelu imigračního zákona zpřísňující postupy našich úřadů k zájemcům. Takže se spíš poohlížejte, co poslanci s tímto návrhem vlastně dělají.

  2. Já se považuju za “drobného člověka”. Tedy – alespoň po ekonomické stránce (a mimochodem taky po stránce fyzického vzrůstu). Ale že by “bylo alespoň o trochu líp”, jak vy píšete, to tedy opravdu nevidím. V kostce lze říct, že Babiš (Babišova vláda) třeba oněm důchodcům stopadesát korun přidá na důchodě, ale reálně jim současně sebere 500-1000 Kč nárůstem životních nákladů. Přičemž Babiš halasně vykřikuje do světa o těch +150,- Kč, ale o -500,- Kč mlčí jak zařezaný. Nemusím být ekonom, abych viděl, jak to Babiš vede: hospodářské úspěchy (jsou-li jaké) nejsou žádná jeho zásluha, nýbrž důsledek obecného ekonomického růstu, který začíná končit, poněvadž, jak koneckonců správně píšete, žijeme v kapitalismu (nebo v jakési jeho nepříliš povedené náhražce, jak tvrdím já)

   Babišův politický úspěch není jeho zásluha, nýbrž zásluha jeho opozice, která jako celek stojí za hoxno, s tím, že je reálný předpoklad, že Babiš opozici programově rozexírá (jak jsem psal výše). Jak ze státní pokladny mizí biliony korun, to se přece můžeme dívat i teď, nebo ne?

   Povrchní pozorovatel by mohl říct, že Babišovo ANO je levicová záležitost: rozdává z cizího, aby měl na splnění slibů, které dal, a prožírá budoucnost tohoto státu; to je typický levicový modus operandi. Ve skutečnosti je to ještě horší: Babiš není ani levice, ani pravice, ani nic mezi tím. Babiš je politická zadnice, protože tento stát řídí jako firmu, která patří Andreji Babišovi, a kterou je potřeba vytunelovat ve prospěch ANOfertu, tedy Andreje Babiše. Babiš (Babišova vláda) předá svému nástupci tuhle zemi jako vyždímaný citrón, kde už českého nebude absolutně nic.

   Pod Babišem naše republika islámské rozpínavosti naprosto neodolává. Babiš jinak mluví doma, jinak v Bruselu, a nejen to: on taky doma jinak mluví a jinak jedná. Babiš je bezohledný byznysmen, který bez mrknutí oka obětuje kšeftu i vlastní rodinu. Až to jednou bude výhodné, bude mezi prvními, kdo přestoupí na islám a začne hlavou mlátit o modlitební koberec.

   Nikdo nežádá, aby v čele státu stál běloskvoucí anděl. Ale aby premiérskou funkci zastávala podlá bezpáteřní svině, to je přece jenom trochu příliš.

 5. Ze státní pokladny za této vlády nemizí biliony korun.
  Cenovou politiku v kapitalismu neurčuje vláda.
  Píšete to skoro lítostivě, že Babiš nemá dobrou opozici. Asi byste byl rád, aby nastoupili Fialové a Bartošové. No, dobré chutnání.
  Kde vidíte islámskou rozpínavost? U nás?
  Budu jen rád, když se najde někdo lepší než Babiš. Aby nebyl velkokapitalista, aby uměl ještě víc jazyků než on, aby byl ještě lepší ekonom než on, aby byl ještě lepší diplomat než on… Máte takového?

  1. Cenovou politiku neurčuje vláda? A spadl jste z višně? Kdo určuje výši DPH, komplexně daně, proč nezastropovali jako jiné vlády (maďarská, polská) ceny energií?? A že prý se neislamizujeme? Dohledejte si zdroje. Jen od roku 2013 vzrostl počet muslimů u nás o 100%. Nevidíte snad stále nové a nové kebabárny? Nevíte o tom, že právě tato vláda navázala nadstandartní vztahy s Katarem a Saúdskou Arábií, které financují naše mešity (těch je u nás už 22 a nové se staví, modliteben je ještě víc). Babišovy firmy mají halal certifikáty, o Hamáčkovi jsem psala už výše. Je znát, že jste totálně neinformovaný. Je jedno, jestli bude vládnout Babiš, Fiala nebo Bartoš – ti všichni dovedou tuto zemi pouze tam, kam ji vedou politici na západ od nás – k totální islamizaci. A ani jednomu z nich na této zemi ani za mák nezáleží. Jde jim jen a pouze o vlastní prospěch nebo tomu, aby se zalíbili svým loutkovodičům. Ostatně, aktuálně třeba i Jourová v EK je jasnou ukázkou politiky ANO, ale i toho, že žádná V4 neexistuje. Přátelé na sebe totiž vzájemně nežalují.

  2. Ale mizí. Pomalu, pomaličku, po troškách (po miliardách). Pokud to nevidíte, resp. nechcete vidět, není to můj problém.
   K cenové politice vám už odpověděla autorka článku.

   Samozřejmě, že je mi líto, že Babiš nemá dobrou opozici. Kdyby ji měl, po Fialovi, Bartošovi, Kalouskově surikatě Pekarové a dalších klaunech ani by neštěkl pes, neměli bychom příležitost o nich hovořit, poněvadž by ty kašpary nikdo z nás ani neznal. Vy si nedokážete představit, že by Babiš mohl mít konkurenta úplně jiného střihu, než výše jmenovaní? No, upřímnou soustrast.

   Islámskou rozpínavost samozřejmě u nás vidím, vy ne? Rozpínavost je totiž jedna ze základních vlastností islámu, něco si o tom nastudujte. Islámská rozpínavost je implicitně přítomna všude, kde naleznete stoupence islámu.

   Podívejte se po světě, kolik je dobrých premiérů, resp. kolik z nich je lepších než Babiš.
   Velkokapitalista, to není pro premiéra naprosto žádná kvalifikace. Babiš se do funkce, kterou aktuálně zastává, nedostal ani svým jazykovým vybavením, ani svými schopnostmi ekonoma (je mizerný ekonom: bez dotací by ANOfert zkrachoval), ani svými výkony v diplomacii. Lidí, vybavených k premiérství daleko lépe než Babiš, je jistě mnoho; pokud vy nebo já o takovém člověku nevíme, zdaleka to neznamená, že nejsou.

   Tak kde je problém? Já ho vidím tam, kde jste ho naznačil vy: “Budu jen rád, když se najde někdo lepší než Babiš.” Nevím, jestli si to uvědomujete, ale v té větě operujete s binární relací “je lepší než”. Vztah X je lepší než Y, kde X a Y jsou kandidáti na premiéra, může mít (a patrně má) pro vás jiný obsah než pro mne.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *