Přes kováříčka ke kováři

Napsal
Sdílet článek

Když jsem si přečetla v Novinky.cz (26.5.21 ČTK aktualizováno 16.08) článek s titulkem

Ruský velvyslanec se na Hradě sešel s Mynářem,

vybavil se mi můj sen.

Pamatuji si i proto, že jsem o svém snu řekla dětem, které byly v pubertálním věku. Smály se a řekly: „Jak se ti mami mohla taková naprostá hovadina zdát?“

Co se mi zdálo? Šla jsem se zeptat do základní školy na prospěch svých dětí. Jenže místo abych si informace zjistila u třídních učitelů, šla jsem za školníkem. Ten mě vyslechl, řekl, že si poznamená, zjistí a pak mi řekne. Proč právě školník? Pokud si vybavíte někdo někdy někde školu, kde školník opravdu má velmi mnoho informací o všem a o všech, kde je snad hlavní personou, i když neoficiálně, kde z něj mají vítr žáci, učitelé a pravda i ředitel ví, že není dobré si to se školníkem rozházet, asi víte o čem mluvím.

A nyní k článku, který v úvodu zmiňuji. O čem se v něm píše? Na žádost ruské ambasády se uskutečnilo jednání pana velvyslance s hradním kancléřem V. Mynářem. Zmejevskij, podle informace Hradu, žádal o pomoc s pobytovým povolením pro zaměstnance střední školy při velvyslanectví Ruské federace v Praze, kterých se dotkne do konce tohoto měsíce ohlášené vyhoštění z ČR. Mynář podle Hradu postoupí ruskou žádost ministerstvům zahraničních věcí a vnitra.

——————————-

I když můj sen se jevil jako naprostá, jak děti nazvaly, hovadina, bylo to v jiné době, jiném prstředí i o jiných postavách, nemohu se ubránit dojmu, bez rozlišení zda sen či skutečnost, že jde o to stejné – přes kováříčka ke kováři.

P. S. Nebo máte jiný názor?

  • MAJKA DUBOVÁ
(Visited 71 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *