Přes ústa a nos

Napsal
Sdílet článek

Kvůli vzrůstajícímu počtu nakažený – od 1. září opět roušky přes ústa a nos.

Po zjištění výskytu COVID, kdy v polovině března 2020 byla v ČR přijata opatření nevídaná, do té doby nepředstavitelná, „ jsme z plné jízdy museli prudce šlápnout na brzdu“. Lidé poslechli – byli ukázněni.

O ekonomických dopadech, o pomoci ze strany vlády, o přerušení výuky ve školách a dalším se zmiňovat nebudu. Víme všichni. Každého z nás se toto období nějakým způsobem dotklo.

Když se pan Roman Primula zmínil o dvouleté nevhodnosti cestování za hranice ČR (řekl to striktněji), kdo z vás si neťukal na čelo, neposílal ho k šípku? To, že peníze, (prachy) budou mít přednost, bylo evidentní. Pomaloučku se „začalo autíčko rozjíždět“.

Prázdniny, dovolená.

Mnozí balili kufry a už aby byli daleko, u moře, v cizině. S vědomím, že jejich letošní dovolená může být různými opatřeními omezena. Informace se měnily ze dne na den, z hodiny na hodinu. Test při odletu, po příletu, karanténa, měření teploty, potvrzení, razítka……..

Starosti a často i finanční výdaje navíc. Nikdo na dovolenou nejede, neletí s tím, že se tam nakazí, že si to domů přiveze.

Takže drazí, milí, i naštvaní a žbrblající, můžete ještě 31. 8. jet nějakým vláčkem a koukat oknem na krásy naší země s pusou otevřenou ách ách. Již od dalšího dne si můžete pod rouškou, přes ústa a nos dovolit vypláznout svůj jazyk třeba na souseda, který vás moc a moc už dlouho štve.

P. S.

Možná něco takového „pod rouškou“ udělám i já.

  • MAJKA DUBOVÁ
(Visited 63 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *