Přiletěl a popřál

Napsal
Sdílet článek

Dnes je 1. září a začíná nový školní rok. Začíná hezky, ale kdo ví jaký bude! Hezky začal i pro jednu školu v Brně, která na zahájení pozvala prezidenta republiky.

Pominu, že tenhle ceremoniál, vzhledem k pohybovému omezení Miloše Zemana, nemusel proběhnout až tak daleko, nemusel být pro Hrad (resp. daňové poplatníky) tak finančně náročný. Ušetřené finance spojené s touto akcí by mohly být věnovány třeba tomu chlapci, který v pátek snědl 15 knedlíků, protože prý bude jíst až v pondělí. Třeba!

Prezident v proslovu k dětem a pedagogům uvedl, že se dozvěděl o dvou dětech ze školy, které zkolabovaly hlady.

——-

Moje poznámka. Existuje, a je poměrně rozšířené, zafinancování obědů ve školních jídelnách pro sociálně slabé. Pan prezident by se divil jak velké množtví dětí na zaplacené obědy vůbec nejde (nechá je propadnout) a je i hodně těch, které u výdejního okénka oběd vyzvednou, a aniž by se ho dotkly, ho odnesou do okénka odkládacího.

——-

Zároveň pan Zeman připomněl, že podepsal zákon, který omezuje sociální dávky v případech kdy rodiče (např. neposílají děti do školy) podmínky nesplňují. No jasně děti by musely ráno vstávat a být ve škole na osmou. Mnohde se v jistých rodinách prostě nevstává. Nevstávají dospělí do práce, proč by vstávaly děti do školy? Pan Zeman řekl, že má existovat přátelská spolupráce mezi rodinou a školou. Souhlasím. Ale přátelskou spolupráci si může vykládat jinak nějaká rodina a jinak škola. Pak se prostě nemohou potkat.

Pan prezident řekl i: „Přeji vám radost ze život, kamarády, hodně jídla i pocit úspěchu na základě soutěže ve škole, která vás bude bavit.“

Nejsem si jista, zda se o realitě (i ) ve školství náš prezident dobře orientuje.

P. S. Je to jen můj názor.Co si o tom myslíte vy?

  • MAJKA DUBOVÁ

5/5 - (1 vote)
(Visited 88 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *