Agentura STEM zveřejnila pamflet, který prezentuje jako názor české veřejnosti na světové politické osobnosti v červnu 2019 (1), kde nejvíce zaráží, že tam vůbec nefiguruje Mateo Salvini, italský ministr vnitra, který je zde docela dobře známý.
Podle mého názoru se jedná spíše o představy G. Sorose nebo jeho přisluhovačů o tom, jaké názory by občané ČR správně měli mít. Tedy tento „průzkum“ byl asi vypracován dle zásady „Čí chleba jíš, toho píseň zpívej“.
Dotazovaní měli být takto osloveni:
„Uveďte, prosím, jaký je Váš názor na následující zahraniční politické osobnosti.“
K následujícím osobnostem pak dotazovaní mohli dát hodnocení od Velmi příznivý až po Zcela nepříznivý. Pořadí dle STEM je podle příznivého hodnocení následující:
Z. Čaputová, prezidentka Slovenska 71
papež František 63
V. Orbán, premiér Maďarska 48
T. Mayová, premiérka VB 47
E. Macron, prezident Francie 40
V. Putin, prezident Ruska 36
J. Kaczynski, býv. polský pemiér 35
A. Merkelová, něm. kancléřka 26
C. Juncker, předseda EK 25
D. Trump, prezident USA 24
Si Ťin – pching, prezident Číny 18
Proto zde nabízíme možnost také se zúčastnit této ankety. Pokud chcete, zkopírujte si následující seznam osobností, vytiskněte ho v diskusním příspěvku a ke každé osobě dejte známku od 1 do 5, jako ve škole:
1 – Velmi příznivý
2 – Spíše příznivý
3 – Nevím, neznám
4 – Spíše nepříznivý
5 – Zcela nepříznivý
Z. Čaputová:…, Papež František:…, V. Orbán:…,
M. Salvini:…, T. Mayová:…, E. Macron:…,
V. Putin:…, J. Kaczynski:…, A, Merkelová:…,
C. Juncker:…, D.Trump:…, Si Ťin – pching:…,
Z toho pak vypočítáme průměrnou známku a hned se ukáže, jak výše uvedení výrobci názorů jsou nebo nejsou mimo realitu.
Také to může posloužit našim pravicovým politikům, aby získali představu, jaké osobnosti vyhovují jejich případným voličům a podle toho se také mohli chovat a jednat.
Prameny:
(1) https://www.stem.cz/hodnoceni-svetovych-osobnosti-cerven-2019/
PAVEL DUDR
Podobné články:
Tento článek byl publikován administrátorem blogu Vox Populi. Jméno autora najdete na konci článku. Texty publikované na tomto blogu jsou osobními názory autorů a nemusí vyjadřovat názory redakce, mohou být dokonce s redakčními názory v opozici. Nicméně zde chceme dávat příležitost širokému politickému i společenskému spektru osobních vyjádření, která mohou být podnětem k zajímavé diskusi. Články publikované administrátorem pocházejí ze zaslaných příspěvků na redakci PP a nebyly k publikaci na Pravém prostoru přijaty. Pokud chcete na tomto portále založit vlastní blog a stát se tak redaktorem Vox Populi, klikněte v hlavním vrchním menu pod logem na záložku ZALOŽIT NOVÝ BLOG. Můžete pak přidávat vlastní články sami a stát se tak tvůrci zajímavého názorového svobodného portálu bez cenzury. Zde je nápověda jak na to.
Z. Čaputová:…5, Papež František:…5, V. Orbán:1…,
M. Salvini:…2, T. Mayová:5…, E. Macron:5…,
V. Putin:1…, J. Kaczynski:3…, A, Merkelová:5…,
C. Juncker:5…, D.Trump:1…, Si Ťin – pching:2…,
Z. Čaputová:5, Papež František:4…, V. Orbán:…1,
M. Salvini:…1, T. Mayová:…5, E. Macron:5…,
V. Putin:2 J. Kaczynski:2…, A, Merkelová:…4,
C. Juncker:5 D.Trump1, Si Ťin – pching2,
Z. Čaputová: 5, Papež František: 5, V. Orbán: 2,
M. Salvini: 1, T. Mayová: 5, E. Macron: 5,
V. Putin: 5, J. Kaczynski: 3, A, Merkelová: 5,
C. Juncker: 5, D.Trump:1, Si Ťin – pching: 5,
Z. Čaputová:4…, Papež František:5…, V. Orbán:1…,
M. Salvini:1…, T. Mayová:4…, E. Macron:5,
V. Putin:2…, J. Kaczynski:2…, A, Merkelová:5…,
C. Juncker:5…, D.Trump:1…, Si Ťin – pching:3…,
Z. Čaputová:…5, Papež František:…4, V. Orbán:…2,
M. Salvini:…1, T. Mayová:…4, E. Macron:…3,
V. Putin:…1, J. Kaczynski:…5, A, Merkelová:…5,
C. Juncker:…5, D.Trump:…1, Si Ťin – pching:…2,
Z. Čaputová:…4,
Papež František:…3,
V. Orbán:…2,
M. Salvini:…3,
T. Mayová:…2,
E. Macron:…5,
V. Putin:…4,
J. Kaczynski:…1,
A, Merkelová:…4,
C. Juncker:…5,
D.Trump:…2,
Si Ťin – pching:…4,
Výborně, průběžný výsledek je:
Trump 1,17…Orbán 1,5…. Salvini 1,5
Putin 2,5… Kczynski 2,67… Si Ťing 3,0
May 4,17… František.. 4,33… Čaputová 4,67
Macron 4,67… Merkel 4,67 … Juncker 5,00
Z. Čaputová: 5, Papež František: 5, V. Orbán: 1,
M. Salvini: 1*, T. Mayová: 4, E. Macron: 5,
V. Putin: 2, J. Kaczynski: 3, A, Merkelová: 5 -,
C. Juncker: 5, D.Trump: 2, Si Ťin – pching: 2,