Pro migranty ano, pro vlastní lidi ne?

Napsal
Sdílet článek

Možná jste zaznamenali oznámení našeho loutkového ministra vnitra a zároveň nejvyššího imáma české obce muslimské Al Hamajdy o tom, že ČR pošle dalších 54 milionů na zdravotnickou pomoc migrantům. Pomoc se posílá v situaci, kdy je zde řada našich dětí, které jsou těžce nemocné a jejichž léčba je nákladná, ale samozřejmě nejen dětí. Tito těžce nemocní občané nemají naději na vyléčení jen proto, že jim chybí finanční prostředky na léčbu. V době, kdy nejsme schopni se postarat o vlastní lidi, se budeme starat o cizí?

Přitom v poslední době nejde o první částku, kterou jsme poslali do některé ze zemí, přes které jde migrace.  Například v roce 2018 šlo do Libye celkem 225 milionů, což vůbec nic neřešilo, spíš si je rozebraly místní mafie a naše neziskovky. Je to už dva roky a migrace z Afriky, konkrétně právě z Libye, narůstá. Dalších 25 milionů poslali tentýž rok na řešení migrace v Bosně.  Pamatujete si na video z loňského roku, kde táhnou tisíce mohamedánů muslimskou Bosnou za pokřiku Allahu Akbar? To bylo to řešení migrace v Bosně?  No a dalších 94 milionů už letos vláda poslala do Maroka, opět prý na řešení migrace. Myslíte, že se náhle přestanou objevovat záběry Afričanů, pokoušejících se zdolat ploty ve španělských enklávách Ceuta a Melilla? Tomu snad nevěří ani největší naiva.

Tentokrát mají jít peníze údajně na léčbu migrantů do zemí, přes které jde migrace nebo kde jsou migranti v táborech. A současně u nás probíhá několik sbírek na nemocné děti, koná se jeden charitativní koncert za druhým, sbírají se víčka z Pet lahví a pořádají různé sbírky na těžce nemocné a postižené, kteří si nemohou dovolit drahou léčbu. Tito potřební se však často patřičné léčby nedočkají, což může mít pro mnohé z nich fatální důsledky. Zato na migranty peníze budou (a samozřejmě i na neziskovky a další zainteresované).

Pokud se podíváme šířeji do EU, tak Brusel už poslal miliardy eur sultánovi Erdoganovi na to, aby nevpouštěl migranty na území EU, tedy do Řecka. Chvilku byl klid, ale šlo pouze o klid před bouří. Nyní jsou už uprchlické tábory na řeckých ostrovech přeplněné, tisíce migrantů jsou na cestě po Balkánu dál do Evropy. Erdogan nikdy neměl v úmyslu invazní vojsko bývalých členů ISIS, Al Kajdy a dalších bojůvek zadržet v Turecku. Tato Alláhova armáda je totiž připravena k jedinému účelu; obsadit a islamizovat Evropu. Tento cíl je shodný s cílem Erdoganovým, který se ostatně dlouhodobě tím, že Německo považuje za jakousi tureckou enklávu, nijak netají. I proto nabádal v Německu žijící Turky, aby se co nejvíc množili.

Tyto peníze, které posílá na “řešení migrace” naše vláda, potažmo Brusel (i peníze z Bruselu jsou z vašich daní) jsou penězi vyhozenými, či dokonce věnovanými na podporu invaze – viz výpalné Turecku. Část si dozajista rozeberou neziskovky, část místní mafie a političtí hlavouni a něco nejspíš zůstane za prsty i úředníkům. Na řešení migrace, kterou reálně nikdo řešit nechce – tedy rozhodně ne Turecko, africké země a ani Brusel – nepůjde nic. Jak se ukázalo, tak i výše uvedené prostředky, zaslané do Afriky před dvěma lety, ničemu konkrétnímu ve věci řešení invaze nepomohly.

Myslím, že výše uvedené finanční prostředky by pomohly zařídit léčbu nejednomu těžce nemocnému dítěti u nás. Navíc, v současné době řeší problémy kolem ochrany před koronavirem Itálie, kterou už nemoc zasáhla a je jen  otázkou času, než se rozšíří po celém kontinentu, tedy také k nám. O to víc pak bude potřebná každá koruna právě na zdravotnictví a řešení veškerých problémů, spojených s karanténou.

Posílání těchto prostředků do ciziny, namísto jejich využití pro naše občany, je jen flagrantní ukázkou toho, že naše vláda nekoná dle známého pořekadla  “bližší košile, než kabát”. 

 

(Visited 259 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *