Pro telefonní operátory – nejen k zamyšlení

Napsal
Sdílet článek

Už je to pár roků zpět, kdy jsme „si měli utáhnout opasky“.

To tedy ne, proč? Když konečně máme svobodu, všechno můžeme a všude můžeme?

Myšlenky v mnohých hlavách byly takové a skutky jakbysmet. Jaképak utahování opasků? Proč ne tunelovat, odkloňovat, což některým v hlavě naskočilo také velmi brzy a stalo se i skutkem. Nějak ve smyslu „když se kácí les, létají třísky“.

A tak jsme si žili spokojeně, ve svobodě a demokracii. Až událost 11. září 2001 postavila svět před tímto dnem a po.

Po roce 1989 nestačilo na dovolenou už nějaké obyčejné Bulharsko nebo Balaton. A už vůbec „Mácháč“ nebo Lipno. Je totiž se třeba na facebooku pochlubit fotkami z dovolené z co nejdál, z co nejvíce exotických koutů světa. Třeba i dvakrát za rok. Cestovat, nejlépe letadlem, do dálek i s ještě ne ročním miminem, dokonce i se čtyřnohým rodinným mazlíčkem. Zkrátka užívat si. Hezky si užívat. Vždyť už konečně můžeme! Mnozí toto pojali jako, že mohou všechno. Vždyť na to máme. Vždyť si na to můžeme i půjčit.

Naše osobní kontakty, se svými blízkými v rodině, sousedy, kamarády se začaly omezovat a tak jsme si občas telefonovali, někteří jen posílali SMS. Mobilní telefony (za starých časů jen pevné linky a kdo neměl tak telefonní budky) se staly nedílnou součástí našich životů ke sdělování důležitostí, ale i malicherných žvástů o ničem.

Žijeme stále ve svobodě a demokracii, avšak čelíme v posledních dnech skutečně velkému nebezpečí jménem koronavir. Rychlá, pochopitelná a nutná opatření naší vlády nás omezují v osobních kontaktech. Nikoliv z nějakého rozmaru vlády, ale z nutnosti, abychom tohle přežili.

Před chvilkou jsem na netu četla, že jistý právník z Brna chce podat návrh na zrušení nouzového stavu a některých dalších opatření souvisejících s koronavirovou nákazou. Operuje tam se lhůtou 90 dní – nebudu zde citovat celý článek, ale po případné zákonné době 90 dnů by třeba už asi nebyl kdo a pro koho by vyhlašoval cokoliv.

Můžu se zeptat, třeba kritika XY (kritizujícího vše, vždy a všechny ) zda by si dokázal stoupnout před celou republiku a zodpovědně řekl co a jak udělat v takové složité situaci, kde se mnohé mění velmi rychle, pro 10 milionů lidí? S tím, že vše bude vědět na sto procent do puntíku, nikdy a v ničem se nezmýlí? Bude rozhodovat, přikazovat tak dobře a prozřetelně, že nebude muset, ku prospěchu věci, nic měnit??

V naší republice se velmi silně v posledních dnech vzedmula solidarita, což jistě nepřekvapí. Není to totiž poprvé, kdy „v dobách těžkých“ umíme držet spolu. Pomáhají a nějak ulevují (finančně), mnozí. Vláda, firmy, dobrovolníci, mnozí další.

Nouzový stav od 12. 3. 2020 po dobu 30 dnů

Karanténa 16. 3. – 24. 3. 2020

Není jisté, zda a velmi rychle (těžko říci na jak dlouho) v souvislosti s rychle narůstajícím počtem koronavirem nakažených, nebude následovat další opatření omezující pohyb osob.

Protože nám ke kontaktům prakticky zbývají už snad jen telefony – zeptám se vás – telefonní operátoři

MYSLÍTE SI, ŽE VY MŮŽETE nám obyčejným lidem, teď skoro jen doma zavřeným, pomoci?“

Úřady, lékaři, pomáhající dobrovolníci, ti všichni sdělují – NENAVŠTĚVUJTE nás osobně, volejte. Telefonem se v posledních dnech i ujišťujeme vzájemně, třeba s rodiči, sourozenci, dětmi, přáteli, zda jsme v pořádku, zda něco potřebujeme, jak si můžeme pomoci. Máte pocit, že si dvě kámošky teď sdělují telefonem, třeba hodinu, jak která upekla buchty? Možná si sdělují jak a kolik roušek ušily a věnují je zdarma tam kde jsou třeba, což si také zjistí telefonem.

Dochází vám, telefonní operátoři, jak jste důležití pro každého z nás? Samozřejmě vždy, ale teď jste nezbytní. Uvědomujete si to?

Všechna tato moje slova musela dospět až sem k otázce pro vás, TELEFONNÍ OPERÁTOŘI.

„V čem vy půjdete teď a rychle svým zákazníkům vstříc? Čím jim ulevíte?“

ČÍM NÁM PŮJDETE VSTŘÍC – JAK NÁM ULEVÍTE?

Nebudete první, ale snad další v řadě.

  • Majka Dubová
(Visited 65 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *