Proč dnes útočili mohamedáni nedaleko bývalé redakce Charlie Hebdo?

Napsal
Sdílet článek

V rámci politické korektnosti samozřejmě neuvidíme v jediném mainstreamovém médiu v souvislosti s dnešním útokem v Paříži byť jen jednou uvedeno slovo “islám” či “muslim”. O tom, k čemu dnes došlo, jste si už jistě přečetli, protože útok nožem proti několika náhodně vybraným obětem v hlavním městě Francie je něco, co nemůže přejít žádné – a to ani sebevíce politicky korektní – médium.

Jen připomínám, že k útoku došlo nedaleko bývalé redakce časopisu Charlie Hebdo, který už opakovaně karikoval pedofilního lžiproroka Mohameda. I přes krvavý útok na redakci v roce 2015 se rozhodli opět karikatury vydat. Právě toto rozhodnutí tedy bylo dozajista tím pravým impulsem k útoku. Dále si tedy rozkryjeme skutečný důvod toho, proč dnes nejspíš v Paříži při mačetovém útoku zranili čtyři náhodně vybrané občany.

Časopis vydal nedávno prohlášení vysvětlující jeho motivy pro opětovné publikování karikatur Mohameda. V jednu chvíli si položil otázku:

“Chceme žít v zemi, která se pyšní tím, že je velkou svobodnou a moderní demokracií a která se zároveň vzdává prosazování svého nejhlubšího přesvědčení? Z naší strany to nepřichází v úvahu. Protože ve skutečnosti žijeme v jiné zemi, jiném režimu, jiném světě.”

Dále se v prohlášení uvádí:

Vzhledem k politické korektnosti a převzetí kdysi svobodných společností na Západě ultralevicovými pokrokáři a politickými loutkami, se západní země rychle stávají nerozpoznatelnými, jako by jejich občané byli „v jiné zemi, jiném režimu a jiném světě“.

Vzhledem k tomu, že se Západ nadále klaní muslimům a přijímá lži o údajné „islamofobii“; tak svobody, které jsme kdysi všichni považovali za samozřejmost (a na které se nyní útočí), se stále více stávají minulostí. V současné době je drtivá většina obyvatel Západu vystavena skutečnému fyzickému nebezpečí, pokud se vysmívají Mohamedovi.

Mainstream pomalu přijímá myšlenku, že pokud někdo úmyslně provokuje islám, zaslouží si vyhrožování a krvavou mstu, zatímco provokování jakékoli jiné víry vyvolává přinejlepším mírný nesouhlas nebo dokonce až potlesk. Žádné jiné náboženství v současnosti nepředstavuje takovou hrozbu pro svobodu, jakou představuje islám, ironicky nazývaný „náboženství míru“.

Lidé ze Západu by udělali dobře, kdyby pochopili, že to není tak jednoduché jako „no, tak neprovokujte islám.“ Skutečnost je, že nespočetné množství lidí, kteří se takto „rouhali“, bylo brutálně napadeno a zraněno nebo zabito. To ukazuje důležitý aspekt normativního islámu a hrozby, kterou islám představuje, stejně jako 1400 let neustálého porušování lidských práv.

Pouze pokud půjde islám urazit tak, jako každé jiné náboženství bez obav z násilí nebo vyhrožování násilím, jej bude možné považovat za skutečně mírumilovný. Islám nemá v žádné západní zemi právo na ochranu před urážkou o nic víc, než jiné náboženství, pokud ovšem křesťané, Židé, hinduisté, buddhisté atd. nejsou ochotni připustit samozvanou islámskou nadřazenost.

Tolik k prohlášení redakce Charlie Hebdo. Právě na základě uvedeného prohlášení časopisu  se stala jeho šéfredaktorka Marika Bretová terčem výhružek, kvůli nimž se musela během deseti minut zabalit a odstěhovat z domu na utajené místo, samozřejmě pod dohledem ochranky.

Marika Bret francouzským novinám doslova sdělila, že její ochranka minulý týden obdržela „přesné a podrobné hrozby“.

Hrozby přišly uprostřed dlouho očekávaného procesu se 14 lidmi obviněnými z pomoci dvěma ozbrojencům, bratrům Saïdovi a Chérifovi Kouachimu, při útoku na kanceláře časopisu v lednu 2015, který si vyžádal 12 mrtvých a 11 zraněných.

Dva ozbrojenci byli zabiti francouzskou policií v přestřelce o dva dny později, ale útok vyvolal řadu následných džihádistických útoků po celé Francii.

Když soud začal, Charlie Hebdo se rozhodl znovu publikovat karikatury muslimského proroka Mohameda, které byly motivem původního útoku. A zcela zřejmě jsou i motivem útoku dnešního.

“Od zahájení procesu a po opětovném zveřejnění karikatur jsme dostali všechny druhy výhružek, včetně hrozeb od Al-Káidy a výzev k dokončení práce útočníků, kteří vraždili v redakci v roce 2015,” řekla Bretová.

Na závěr žena, která je pod hrozbou fatvy uvádí, že už se domů nikdy nevrátí…

Začátkem tohoto měsíce zveřejnil časopis vysvětlení  opětovné publikace karikatur, které parodují islám a jeho hlavního představitele.

Ve vysvětlení časopis naznačuje, že kresby patří k historii a tvrdí, že by bylo „pro ně nepřípustné přistupovat k tomuto soudu, aniž by kresby předvedli čtenářům a občanům“.

Nepublikovat karikatury by znamenalo „politickou nebo novinářskou zbabělost“, znělo vysvětlení.

Nyní už tedy znáte hlavní motiv dnešního útoku. Motiv, kolem něhož chodí politicky korektní mainstream jako kolem horké kaše….

(Visited 435 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *