Proč dvojministr jen na chvilku?

Napsal
Sdílet článek

Seznam.Zprávy 12.8.21 (autor článku Jiří Kubík)

Titulek: Hamáček popáté nepřišel vysvětlit cestu do Moskvy, „Tuším důvody,“ říká senátor.

Pár info z článku jsem si poskládala. Podávám, jako vždy trochu ironicky, po svém.

Já vím, že téma je ožehavé. Pro někoho fakt hodně. Senátor Pavel Fischer (a samozřejmě nejen on) by velmi rád znal pravdivé odpovědi na dění kolem Vrbětic. Žádné, asi, mohlo to tak být a nemuselo, může se to jevit takové či makové, možná snad i povidlové nebo dokonce bez náplně. Nebo snad naopak s velkou a prapodivnou porcí náplně. Že by až tak?

Co nelze zpochybnit a stalo se:

* Týden před oznámením Vrbětic se konal sjezd ČSSD.

* Následovalo okamžité odvolání min. zahraničí Petříčka (ČSSD) a jeho post si ihned pod svá křídla, kde tehdy už měl (a dodnes má) vnitro, vzal s plnou odpovědností předseda ČSSD Jan Hamáček. Jeden dvojministr, Karel Havlíček tehdy již v naší vládě byl. A dosud na dvou židlích sedí. Tak mě napadlo, jestli pan Hamáček nepřecenil své síly a schopnosti a po krátké době zjistil, že na to nemá. Nebo? Jestli ten jeho velmi krátkodobý posez na dvou židlích nebyla dopředu promyšlená účelovka. Proč? Protože ještě než stačil svoji dvojžidli zahřát prý šup do Moskvy pro sputnik. Tedy povídal, že zařídí, přiveze sputnik. Jako že by zachránil a spasil naší zemi? A za pár hodin, že do Moskvy ne, že ta info byla nějakým zastíracím manévrem. Za chvilku, menší než by si dal člověk šlofíka, jiná info, že plánovaná cesta do Moskvy nebyla žádná kamufláž. K situaci kolem Vrbětic se vyjadřoval kdekdo, i kdejaký jouda. Veřejnost zajímaly, kromě informací od Jana Hamáčka, i jasné postoje předsedy vlády a prezidenta. Kdo si to vše pak dal dohromady, buď se musel rozplakat a plakat dlouho nebo se smát (zoufale) a smát se také dlouho. Tak co jste si, pokud něco, vybrali?

Ani jednu z variant si zřejmě dodnes nevybral senátor Pavel Fischer (o něm je řeč ve zmíněném článku) a chce vědět. I on je totiž, stejně jako Jan Hamáček, ústavním činitelem. Jak známo ústavní činitelé skládají slib dodržování Ústavy. Naše Ústava není žádný jen takový cár papíru, aby si ji mohl vysvětlovat člověk jak a kdy se mu hodí. Myslíte si, že by se někdo takový našel?

Pan premiér již Jana Hamáčka zprostil mlčenlivosti. Proč se tedy předseda ČSSD stále vyhýbá vysvětlit senátorům i svoji cestu-necestu do Moskvy? Už prý popáté vysvětlit nepřišel. Pokaždé předložil omluvenku – proč nemůže přijít. Vždy s jiným důvodem.

S dovolením se vrátím do svých středoškolských let, kdy jsme si někdy psaly omluvenky sami. Například že, u nás hořelo, zemřela babička, teta, sousedka.., telila se kráva, matka mě ráno omylem doma zamkla, nevolnost kvůli silné menstruaci (ve třídě jsme byly samé holky) a jiné důvody. Divím se, že nám to třídní vždycky „sežral“. Dnes by prošlo i tornádo. Avšak, u osoby mužského pohlaví by nevolnost kvůli menstruaci projít nemohla.

P. S. I když? Kdo ví?

  • MAJKA DUBOVÁ
4.5/5 - (2 votes)
(Visited 128 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *