Proč je většina politiků slizkých a bezpáteřních?

Napsal
Sdílet článek

Položili jsme několik otázek Petru Brábníkovi, který získal v krajských volbách 2020 nejvíce preferenčních hlasů, ale kandiduje opět až z 5. místa kandidátky za TSS v Královéhradeckém kraji.

Čím dál více lidí opovrhuje politiky, proč?

Lidé, kteří se v politice pohybují již déle, jsou většinou názorově flexibilní, bez morálních zásad a vlastních názorů. Tito přizpůsobiví jedinci dokáží sice existovat v jakékoliv prostředí, ale nepřinášejí nic dobrého. Tito lidé už neobhajují tradiční hodnoty, jako je čest, odvahu a smysl pro spravedlnost. Čekat od takových lidí, že budou nositeli pozitivní změny v politice je naivní a bláhové. Není to v jejich zájmu.

Proč samy strany nehledají spravedlivé a čestné lidi, kteří by je reprezentovali?

Uvnitř stran se většina bez názorových zbavuje těch nejvýraznějších osobností, aby se nemuseli ti zbabělci za sebe stydět. Systematicky vytěsňují ze svých řad každého, kdo by je mohl na jejich kariérním žebříčku ohrozit.

To vypadá jako začarovaný kruh, protože do politiky slušní a odvážní lidé nechtějí a filtrují se tam jen bezpáteřní slimáci?

Bohužel to tak funguje.

Existuje nějaká možnost, jak to zastavit?

Zastavit to mohou jedině sami voliči tím, že budou ve stranách vybírat ty, kteří jsou dostatečně morálně odolní, aby byly schopni prosadit změny a jednat v zájmu země a občanů. Kroužkováním kandidátů je možné vybrat odvážné kandidáty proti vůli vnitrostranických mafii a kariéristických spolčení.

Není kroužkování nastaveno schválně tak, aby bylo těžké prolomit zadané pořadí?

Jistě že je, ale před několika dny se objevila nová aplikace, která by to mohla změnit a voličům dát do ruky mocný nástroj.

Máte asi namysli NevolteSlimáky.cz. Ale vždyť se nejedná o ostré volby a aplikace dokáže sice přehledně představit kandidáty, ale ovlivnit?

Mohou ovlivnit možná víc, než předvolební průzkumy nebo fóra. Kroužkování se stává progresivnější. Lidé prostřednictvím aplikace přidělením kroužku, nebo slimáka a ze zkušenosti, kterou s daným kandidátem mají, upozorní na jeho klady i zápory předem.

Takže člověk si pak všimne ctností kandidáta, o kterých nevěděl anebo je upozorněn na slimáky?

Přesně tak, lidé tímto kroužkováním a „slimákováním“ mezi sebou komunikují. Z průběžných výsledků voliči také odhadnou, který kandidát má naději na postup. A to napříč politickými stranami. Tato aplikace není nakloněna žádné z nich.

Děkuji Vám za rozhovor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5/5 - (1 vote)
(Visited 149 times, 2 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. O slimácích informací dost, ale
    nějak se mi nepodařilo najít KDO – položili jsme několik otázek
    a KDO děkuje za rozhovor.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *