Proč jsem pana Miloše Zemana nevolila prezidentem?

Napsal
Sdílet článek

Po kralování Václava Klause na Hradě, kdy zvítězil v roce 2003 nad Milošem Zemanem, se mnozí (i já) domnívali, že hůř už být nemůže. Ne, že bych pociťovala, jako obyčejný (avšak vnímavý) občan všechny kroky pana Klause jako mimochodné.

V roce 2013 byl v historicky první přímé volbě prezidentem ČR zvolen Miloš Zeman. Jeho protikandidát Karel Schwarzenberger mu k vítězstí gentlemantsky pogratuloval.

Na to, že občan Miloš Zeman, to že politik Miloš Zemn, to, že prezident Miloš Zeman nemá daleko k výrazům, za které bych (samozřejmě v jiném kontextu, ale vždy znějících přidrzle) jako dítě musela snad i klečet na hrachu, si lidé v „jeho království“ museli zvyknout. Zní to blbě co? Museli si zvyknout i novináři (téměř vichni -pardon kromě oblíbených). Pan prezident si počínal a počíná svérázněji než svérázně a tím pádem šla politická, samozřejmě a bohužel i společenská, kultura šupem dolů. Však není od věci přísloví, že ryba smrdí od hlavy.

Zřejmě to mnohým snad i vyhovovalo a tak není divu, že po pěti letech, (a poskytování velkého prostoru jako kandidátovi opět na post prezidenta u pana Soukupa na Barrandově), v roce 2018, Hrad zůstal v rukou Miloše Zemana, když jen tak tak a fakt o málo zvítězil nad panem Drahošem. Mnoho lidí při volbě zda Zeman či Drahoš říkalo: „Umíte si představit Drahoše prezidentem? Byl by horší než Zeman.“

Všechno stručné shrnutí jsem uvedla proto, abych odpověděla, proč jsem ani jednou Miloše Zemana prezidentem nevolila.

Představit si pana Drahoše prezidentem dokážu tak na 40 procent.

Avšak to, že by byl horší než Miloš Zeman si představit nedokážu. A to mám docela bujnou fantazii.

Samozřejmě respektuji ty, kteří našeho současného prezidenta volili.

Stejně tak, v přímé volbě, si budeme moci vybrat následníka Miloše Zemana. Snad bude z koho!

  • MAJKA DUBOVÁ
3/5 - (2 votes)
(Visited 141 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *