Proč naše vláda nepodpořila Řecko a přidala se k vítačům??

Napsal
Sdílet článek

Pozornější z vás si jistě všimli, že mnoho politiků zcela jinak hovoří, než v reálu koná. Někdy využívají k vlastizrádné politice prostředníků, jindy faktu, že jen málokdo se dívá třeba na to, co se děje v Bruselu. Obzvlášť nyní, kdy je pozornost drtivé většiny  občanů napříč Evropou plně zaujata koronavirem, lze podobné nepozornosti využít víc, než kdy jindy. Právě v těchto týdnech je ideální doba k velmi nepopulárním krokům, jichž si nikdo nevšimne, čehož ostatně v minulých dnech v Bruselu patřičně využili a za koronavirovou clonou došlo k hlasováním, která většině lidí napříč EU zcela unikla. Hlasováním, která nemají nejmenší souvislost s pandemií, ale na druhou stranu budou jejich důsledky možná mnohem dalekosáhlejší.

Vlády jednotlivých členských zemí schvalovaly případnou pomoc Řecku, které bylo před časem napadeno Tureckem, přičemž Turci se nijak netají ambicí na převzetí a islamizaci Evropy s pomocí nejen vlastní páté kolony, ale i muslimů z jiných zemí. Za tím účelem nedávno zaútočili Turci na řecké hranice. “Vojáky” v této válce měli být vetřelci z různých muslimských zemí, především pak Afghánistánu a Pákistánu. Mladí, dobře vycvičení vojáci, džihádisté, jejichž hlavním cílem je džihád na území Evropy. Tedy cíle jsou shodné s dlouhodobými cíli Erdogana. Jak se k hlasování o pomoci Řecku v situaci, kdy Erdoganovi vojáci jen čekají, až pomine pandemie, postavila naše vláda? Tak, jako už vícekrát v minulosti, postavili se na stranu Turecka. Ale buďme konkrétní.

Vláda hlasovala PROTI pomoci Řecku při odrážení pokusů muslimských vetřelců vniknout nelegálně do Řecka. Při jednání Rady EU prostřednictvím videokonference před 12 dny navrhli rakouský ministr zahraniční Alexander Schallenberg a maďarský ministr Péter Szijártó, aby Evropská unie vyslala vojenské lodi členských států na pomoc Řecku při odrážení pokusů muslimských vetřelců o další vylodění na řeckých ostrovech. Návrh na pomoc Řecku však byl zamítnut, protože jej podpořilo pouze Maďarsko, Rakousko, Polsko, Řecko, Bulharsko a Rumunsko. Česká vláda tento návrh nepodpořila a přidala se tak k podporovatelům Turecka. Stále věříte, že existuje nějaká V4, když se ani v této věci nedokázaly tyto čtyři státy sjednotit a my i Slováci jsme se postavili na stranu Turecka a tedy i islamizace Evropy?

Rakouský a maďarský velvyslanec při EU se poté v závěru minulého týdne pokusili na poslední chvíli dosáhnout aspoň toho, aby lodím pod vlajkou EU bylo zakázáno přivážet invazisty vylovené na moři do přístavů členských států, pokud si to jejich vlády nepřejí. Při závěrečném jednání ve Výboru stálých zástupců byla ovšem i tato iniciativa odmítnuta. I v tomto případě jsme se přidali k zemím, které dovoz vetřelců podpořily. 

V současné době už běží tzv. “operace Irene”, která má za úkol především přivážet vetřelce od východního pobřeží Libye, od západu se do lovení invazistů z vod Středozemního moře pouští opět lodě neziskovek, většinou podporovaných Německem. To vše podpořené většinou zemí EU, včetně ČR či Slovenska.

Mimo výše uvedeného hlasování pak došlo asi před týdnem na hlasování k tzv. Green dealu, tentokrát se jednalo o hlasování na úrovni premiérů či prezidentů. Ti jednomyslně odsouhlasili plnění závazků uhlíkové neutrality, plynoucí z Green dealu. Jednohlasně, tedy hlasy VŠECH premiérů (resp. prezidentů) zemí EU. V situaci, kdy se bude většina zemí Evropy potýkat s nemalými ekonomickými problémy v důsledku pandemie, se ani jedna jediná země proti tomuto závazku nevzepřela. Přitom vyjde státní kasy všech zemí na miliardy eur.

Od začátku pandemie bylo jasné, že bude využita k prosazování velmi nepopulárních kroků, které by mnoha vládám jinak neprošly. Nicméně v současné situaci nikoho nezajímá, co se děje mimo koronavirovou clonu, která je ideální příležitostí k praktikování takové politiky, jakou by si otevřeně mnoho politiků napříč Evropou nedovolilo praktikovat.

Proto si uvědomte, že za čímkoli, co plně zaměstná pozornost většiny občanů, lze schovat cokoli. A celosvětová pandemie dala tuto možnost politikům napříč planetou. Možná by se mnoho lidí divilo, kdyby byť jen tušili, co vše se děje za koronavirovou clonou. Co vše jsme ještě přehlédli?

 

 

(Visited 398 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *