PROČ NEJSEM PŘEKVAPEN?

Napsal
Sdílet článek

Tak se to opět nepovedlo. Češi se chtěli začít sčítat, ale dlouho avízované a připravované elektronické sčítání lidu 2021, totálně zkolabovalo hned po prvních několika minutách a nefungovalo téměř celý den. I po obnovení stránek až ve večerních hodinách, má server stále velké problémy a vyplnění elektronických formulářů je jen pro otrlé jedince s pevnými nervy.

V Česku už se pomalu stává tradicí, že jakýkoliv vládou spuštěný elektronický systém, bezprostředně po spuštění zkolabuje. Zažili jsme to už několikrát. Například při (s velkou slávou) spuštěného digitálního registru vozidel, při koupi elektronických dálničních známek, nebo při registraci seniorů na očkování proti Covid-19. Zdá se, že vládou najatí „IT specialisté“ (mimochodem, z našich daní velice dobře zaplacení) odvádějí za ty peníze opravdu skvělou práci.

Je to možná na dnešní dobu trochu staromódní a zpátečnické, ale ještě že je stále k dispozici možnost, zúčastnit se sčítání lidu na starém, dobrém, papírovém formuláři. Vzhledem k schopnostem vlády uvézt do života v duchu digitalizace něco funkčního a bezproblémového, bude kus papíru prozatím asi tím nejlepším a možná i nejrychlejším řešením…

 

Jak se Vám líbil článek?
(Visited 112 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *