Proč ty zmatky?

Napsal
Sdílet článek

Žijeme ve zvláštní době. OK, tohle je dost otřepané klišátko. Říká se, že všechno tu už bylo a jen se několik fází vývoje lidstva opakuje stále a pořád dokola, jen v měnících se lokacích, kulisách a kostýmech. Tím vším se prolíná mezilidská komunikace, využívaná (nebo zneužívaná) v denodenních mocenských soubojích všech úrovní a intenzit. Je na každém, aby si s tím, co má v hlavě od Boha/Přírody dáno, urovnal ve své hlavě aspoň podstatnou část toho, co se naň valí – a je opravdu zajímavé, jak se realita míjí s mediální fikcí. – Není třeba velkých slov, jen se držet toho starého dobrého selského rozumu.

 


Dejme tomu fenomén posledních dnů – úmrtí George Floyda – fakta říkají, že násilnický policajt do jisté míry přispěl ke smrti zfetovaného násilníka a lupiče. Ale opravdu všechny „BLACK LIVES MATTER“? nevidím jediný důvod, proč by kvůli smrti jednoho grázla měli zoufalci a primitivové krást LED televize a ničit sochy Chruchilla – život dotyčného několikrát pravomocně odsouzeného lumpa pana Floyda pro mě nemá cenu ani tečky na konci téhle věty. Chápu že, tzv. progresivisté to asi vidí jinak, ale to je jejich problém.

Jen tak na okraj – progress – tedy pokrok – si opravdu představuju jinak než sebemrskačství, trapné sebeponižování výzvy k vlasní etnocidě, ale to těm hlupáčkům asi těžko vysvětlit. Brouk mozkožrout už snědl všechny jejich zásoby. Dokladovat to lze na úsměvném příkladu jednoho z bossů AMAZONu, který odstoupil s tím, že má jeho místo obsadit osoba černé pleti.

Prostě ne všechny černé životy mají cenu. Alespoň pro mě. A stejně tak některé bílé – třeba žití toho pána, který si vyřizuje účty s filmy a seriály (Jih proti Severu, Little Great Britain…). Je třeba těmto lidem říci, že je máme na salámu.

4.5/5 - (2 votes)
(Visited 77 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *