Prohlášení DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT k zavedení kamerových systémů na jatkách

Napsal
Sdílet článek

Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT podporuje iniciativy vedoucí k zavedení kamerových systémů na všech jatkách v ČR.

DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT se ztotožňuje s názory ochránců zvířat a požaduje zavedení kamerových systémů na všech jatkách v České republice bez výjimky.
DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT se tímto připojuje k petiční akci s názvem Za zavedení kamerových systémů na všech jatkách v ČR z 11. 3. 2019.
DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT souhlasí s požadavky na změnu legislativy, které se opírají zejména o následující skutečnosti: .

Kamerové systémy by mohly odradit od špatného a násilného zacházení se zvířaty, podporovaly snahu dodržovat správné postupy a předešly situacím, kdy se ke konzumentům dostane maso z nemocného zvířete (viz. situace v Polsku). Domníváme se, že spotřebitel by měl vědět, co jí a jakým procesem si zvíře před smrtí prošlo.

Kamery požadujeme na místech vykládání či vyhánění zvířat z transportního vozu, předporážkového ustájení zvířat a na místech usmrcování, vykrvení a následného stahování z kůže, vyvrhování a zbavování se jednotlivých částí těla.

Požadujeme, aby byl celý tento proces živě vysílán na webových stránkách jednotlivých jatek tak, aby se na něj kdokoliv mohl kdykoliv podívat. Vzorem může být např. společnost Hollandia, která pod heslem „jsme průhlední” vysílá online každou z částí svých činností.

Kamerové systémy neukončí utrpení na jatkách, ale budou cenným nástrojem běžným spotřebitelům k tomu, aby věděli, jak je nakládáno se zvířaty, které konzumují. Jatka nedovolují exkurze a jejich budovy jsou uzpůsobeny tak, že se nikdo nemá šanci o jejich činnosti nic dozvědět. Zvířata jsou odkázána na vůli zaměstnanců. Z pořízených záběrů a výpovědí zaměstnanců vyplývá, že jsou v některých případech zvířatům chvíle před smrtí znepříjemňovány. Inspirací může být Francie a Velká Británie, kde jsou kamerové systémy na jatkách již zavedeny.

DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT vystupuje proti všem druhům týrání zvířat či krutému zacházení s nimi. Odsuzuje každou činnost, která způsobuje utrpení zvířat.
DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT se zasazuje o důslednější ochranu zvířat, přísnější tresty za týrání a zlepšení podmínek chovu.

ŘV DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT

3/5 - (3 votes)
(Visited 76 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *