Průlomový verdikt! Ve Švédsku seznali, že ničení koránu není trestný čin! (video)

Napsal
Sdílet článek

Jak jste jistě zaznamenali, tak zhruba poslední měsíc došlo ve Švédsku k mnoha akcím, kdy se na protest proti islamizaci země ničil korán. Tato nenávistná kniha byla pálena spolu se slaninou, grilována s vepřovým masem, roztrhána a pohozena spolu s vepřovým před mešitou či s ní byl hrán fotbal.  Policie ihned prohlásila, že se jedná o trestný čin rasové nenávisti a hodlala vynaložit maximum sil na dopadení všech pachatelů, kteří korán pálili. Mnohá videa totiž byla natočena tak, aby nebylo znát, kdo korán pálí.

V  úterý byla nalezena roztrhaná kopie Koránu na ulici v Ronneby. Policie tehdy uvedla, že by se mohlo jednat o trestný čin nenávistných projevů a že na vyšetřování případu budou vyčleněny rozsáhlé zdroje. Již ve čtvrtek však policie oznámila, že případ uzavírá s odůvodněním, že zničení Koránu není trestným činem. 

Thomas Johansson, který je mluvčím policie, potvrdil médiím, že důvodem ukončení vyšetřování nálezu roztrhaného koránu je v zásadě fakt, že není zločinem zničit korán.

“Podle švédského práva můžete kritizovat náboženství. Má-li jít o projev nenávisti, musí se to týkat jednotlivců.”

Tento případ se tedy stal precedentem pro všechny předchozí případy ničení koránu, které tak nakonec nebudou nadále vyšetřovány, ale budou odloženy. Zároveň tím byl vyslán signál naštvaným Švédům k tomu, že mají k ničení této nenávistné knihy volnou ruku, na druhou stranu jde o další přilití oleje do ohně ve vztahu k tamní značně radikální muslimské menšině, která je však již v mnoha oblastech většinou.

Je nasnadě, že na sebe nejspíš reakce muslimů nenechají dlouho čekat a klidné jistě nebudou. Ale jak jinak mohou potomci Vikingů ukázat, že s islámem v jejich zemi nesouhlasí? Jak jinak to udělat, když každý moc dobře ví, že u voleb to nelze, neboť volby jsou do značné míry manipulované, o čemž už se nejednou psalo? A i kdyby vyhrála jediná strana, která je proti další muslimské invazi, všichni ostatní se proti nim spojí.

Proto alespoň tímto gestem, jako je ničení koránu, mohou dát Švédové najevo to, že nesouhlasí s přeměnou vlastní země v islámský chalífát. 

V souvislosti s tím připomínám, že když například na Slovensku mladá žena pomočila a zapálila korán, tak musela jít před soud a byla odsouzena. Předpokládám, že v současné době, kdy se i u nás začíná islám velmi protěžovat a máme první odsouzence z islamofobie, by možná ten, kdo by spálil korán, mohl dopadnout podobně. Před časem se sice i u nás korán pálil, ale to ještě neprobíhal tak urputný hon na islamofoby jako nyní.

Dosud byli Švédové před ničením koránu varováni s tím, že se jedná o závažný trestný čin. Nyní se zjistilo, že jde o projev názoru, přičemž podobný čin je považován za ústavně povolenou  kritiku náboženství (i když islám není náboženství, ale nenávistná ideologie). Začne se tedy nyní, kdy se již ví, že to není trestné, korán pálit, ničit a grilovat po celém Švédsku? Předpokládám, že ano a podobných videí, jako je to níže, bude valem přibývat. Ať to totiž vypadá navenek jakkoli, tak podle mnoha reakcí Švédů je již většina ve stavu, kdy mají multitkuturního ráje plné zuby…

(Visited 371 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *