Prý dbají na dobrou pověst!

Napsal
Sdílet článek

SeznamZprávy (22.5.21 ČTK) Titulek:

Čistý nesmysl. Syndikát novinářů kritizuje hradní BLOKÁDU NĚKTERÝCH MÉDIÍ

V článku se, mimo jiné, píše že:

* Kancléř prezidenta republiky V. Mynář v pátek oznámil, že nebude poskytovat jakékoliv informace vybraným médiím (týdeník Respekt, server SeznamZprávy, Deník N, pořady ČT – 168 hodin a Reportéři ČT) Zdůvodněním je boj proti dezinformacím.

* Mynář: Dbáme na dobrou pověst.

Zde jsem četla těch pár slovíček několikrát a chtělo se mi smát a pak hned plakat, řvát, nadávat a běžet tam a zeptat se jak si ti tam představují dobrou pověst. Přestala jsem se smát, protože to k smíchu už vůbec, ale vůbec není, plakat, protože škoda slz pro ty tam, nadávat, protože tak jako Pavel Novotný to nedávám, i když by to chtělo ještě jadrněji. A už vůbec tam nepoběžím, protože by mi to asi nikdo neřekl. Možná by nevěděl o co, v podstatě, jde. Nebo by tam byla nějaká blokáda, blokádička.

* (Předseda Syndikátu novinářů Adam Černý)

Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky zcela přehlíží, že jeho rozhodnutí nemá solidní právní podklad, protože odporuje zákonu o svobodném přístupu k informacím, který zavazuje státní orgány poskytovat informace vztahující se k jejich působnosti.

Což o to, ne že by nám z Hradu nikdo nic nikdy neřekl, to ne. Náš mediální prostor nabízí mnoho dalších týdeníků, serverů, pořadů ČT i komerčních, rádií. Jenže my, občané dole, jsme NĚKTEŘÍ takové mršky zvědavé, zvídané, zajímá nás i to co se hodí spíš někam pod koberec. Nechceme a nestačí nám až to co se z Hradu vypustí jako přecezené, voňavé, hlaďoučce hedvábné. Jen toto patří do mediálního prostoru? Ale jsou, a je jich dost, kterým jen toto stačí. Protože to stačí i jejich čtenářům, divákům. I to je v pořádku, mít možnost si zvolit. Jenže, mám takový dojem, že Hrad nedává možnost si zvolit.

Víte co mě v onom článku nejvíc „dostalo“? Zopakuji to.

P. S. Mynář: Dbáme na dobrou pověst.

  • MAJKA DUBOVÁ
(Visited 121 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *