Prý „užiteční idioti“

Napsal
Sdílet článek

Tak jako každé ráno jsem i dnes „sjela“ na netu čerstvé zprávy, zprávičky, články. Tenhle si uložím až budu mít volnou chvilku, písnu o tom.

Uložila, ale už v 10 hodin bylo možno přečíst jen pár vět z úvodu. Hm, hm, škoda, bylo to zajímavé, přece to nevzdám, kouknu se jinam, a ještě jinam. Stačilo zadat jen část názvu článku:

Místo demokracie diktatura…“ (autorka B. Janáková)

Objevil se, v celém znění, (včetně zdroje DENÍK N 15.9.21) na „Volném bloku“.

* Autorka B. Janáková, píše, kromě jiného, že ačkoliv má SPD v Moravskoslezském kraji dlouhodobě silnou podporu, letošní volby pro ni nebudou snadné. Pět osob (ze šesti) se zastupitelskými mandáty se rozhodlo hnutí opustit.

Slova jednoho z členů SPD, který o žádnou funkci nestál:

“ V každém hnutí jsou nosiči vody, jsou to lidé, kteří netouží být na kandidátce ani ve vedení, pouze je oslovuje myšlenka a program strany a jsou ochotni pro to zdarma něco dělat. Nemají žádné ambice, jen chtějí, aby byl na schůzi brán jejich názor také na vědomí. Najednou ti lidé vidí, že se s nimi nikdo nebaví a jsou to jen užiteční idioti.

Pan Josef Kuchta, jeden z pětice, která se rozhodla SPD opustit: „Déčko, ve zkratce hnutí, se změnilo z demokracie na diktaturu.

—————————————

Připadá mi, že dát si takový článek (převzatý) na svoje stránky, je nošení dříví do lesa.

P. S. Možná to ale vidí jiní jinak.

  • MAJKA DUBOVÁ
5/5 - (2 votes)
(Visited 184 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *