Půjde i Dufek k lopatě?

Napsal
Sdílet článek

Dnes mi nedalo nereagovat na další výrok Dufka, jenž se opět obul nejen do podnikatelů  ve státem likvidovaných službách, ale také do jejich zaměstnanců, které má však ve skutečnosti zastupovat. Nesmysly, které ze svých úst vypouští tento živočich, totiž nikdo, kdo má alespoň IQ šimpanze, hlásat nemůže. Přitom on sám parazituje na daních i těch, jimž přeje brzký bankrot. Tím mám na mysli řadu podnikatelů v pohostinství, hotelnictví, cestovním ruchu, majitelům sportovišť, kadeřnictví, kosmetických salonů a mnoha dalších, restrikcemi likvidovaných subjektů. Státem záměrně řízená likvidace uvedených oborů však uškodí především statisícům jejich zaměstnanců, kteří tak zůstanou díky krachu těchto podniků “na dlažbě”.

Co tedy Dufek prohlásil? Opět seznal, že bude jedině dobře, když dříve prosperující provozy zkrachují. Podle názoru Dufka by měly ty statisíce propuštěných zaměstnanců i podnikatelů zamířit na rekvalifikace na dělnické profese. To prohlásil v situaci, kdy se očekává příchod průmyslové revoluce 4, která výhledově počítá s tím, že tyto profese postupně zaniknou, přičemž ve fabrikách budou převážně roboti, jež bude obsluhovat několik operátorů od počítačů. Statisíce nových lidí pro dělnické profese tedy nejsou zrovna perspektivou do budoucnosti, která již s dělnictvem příliš nepočítá.

I sám Dufek přiznává, že segment služeb má 60% podíl na české ekonomice. Samozřejmě, neboť z fabrik zpravidla zahraničních majitelů jdou peníze převážně do zahraničí. To se samozřejmě služeb netýká. Takže tento tahoun naší ekonomiky, jehož se navíc průmyslová revoluce 4 týkat nebude, neboť ve službách se jen tak na roboty přecházet nebude, má dle Dufka zajít na úbytě.

První uzavření ještě většina prosperujících provozoven relativně bez velké újmy přežila, druhé už je notně zredukovalo a nyní už se uvažuje, že se po pár dnech otevření provozovny opět zavřou. A to třeba ve Švédsku, kde se nikdy nezavíralo nic (tedy ani školy ani různé veřejné provozovny a služby) už nyní hlásí méně mrtvých “s covidem”, než u nás. Jediným omezením byla zavírací doba restaurací, která se krátkodobě posunula na 22 hod a omezil se tam večerní prodej alkoholu v těchto provozovnách.  Vše ostatní běželo a i nyní běží zcela normálně, jen s jistými doporučeními, která ovšem mohou nebo nemusí dané provozovny dodržovat (i na klientech pak je, zda danou provozovnu navštíví nebo ne). Tedy zavírání provozoven a škol očividně neřeší nic. Ostatně, v létě bylo u nás vše normálně otevřené a žádná apokalypsa se nekonala. Tu nám začali hlásit až v momentě, kdy se začaly zavádět restrikce (roušky). Zajímavé, že?

Také bych chtěla k Dufkově poznámce o tom, že chybí kvalifikovaní řemeslníci podotknout, že za to může stávající systém, který považuje různé absolventy pofiderních humanitních studií za něco “lepšího” a ty, kdo nemají VŠ vzdělání, za “podřadné”. Mladí dnes moc dobře ví, že v nějaké slušně dotované neziskovce  se budou mít velmi dobře a budou mít své jisté, aniž by museli “hnout prstem”. Naše vláda i Brusel tyto neziskovky velmi štědře dotuje – třeba právě z daní těch, jimž Dufek tak nadšeně přeje, aby o svoji práci přišli. Jak je možné, že mu nevadí, že tito parazité berou peníze jen za aktivismus, často dokonce velmi škodlivý (viz promigrační neziskovky)? Neměli by se právě oni jako první rekvalifikovat a jít dělat něco skutečně užitečného??

Pokud by měl jít někdo co nejdřív k lopatě či k soustruhu, tak by tím někým měl být právě Dufek, který je ve své funkci nejen zbytečný, ale dokonce škodí. Nezastupuje zaměstnance, protože právě všechny ty služby, jimž přeje zánik, zaměstnávají statisíce lidí, kteří zatím měli vždy dostatek práce, protože o jejich služby byl zájem, jinak by se dané provozovny nemohly držet i dlouhé roky. Na rozdíl od Dufka, který je ve svojí funkci placen i z daní těch, kdo pracují ve službách,  pak tito pracovníci zpravidla neparazitují na státu.

Po nedávném otevření provozoven se ukázalo, že o jejich služby je zájem. Restaurace byly plné, stejně tak některé obchody, kadeřnice nestíhaly brát objednávky, stejně tak kosmetičky, maséři a další služby. Lidé se i přes nesmyslně povinné roušky začali vracet na mnohá opětovně otevřená sportoviště.  Mnozí podnikatelé, kteří nyní po druhém uzavření znovu otevřeli už deklarovali, že další uzavření nepřežijí. Přitom sotva otevřeli, dnes už jim vláda opět vyhrožuje uzavíráním.

Dufek, který má údajně zastupovat zaměstnance, nezastupuje vlastně nikoho. Celou dobu zmiňuje podnikatele, jenže ti většinou zaměstnávají personál, kvalifikovaný na danou práci. Ten personál již mnozí propustili a to nejen ti, kdo zkrachovali. Tedy zde se opět jedná o statisíce zaměstnanců, které rozhodně toto individuum nezastupuje, neboť nebrojí za jejich zájmy. Pokud by byl člověkem na svém místě, brojil by předně za to, aby si tito zaměstnanci udrželi své posty. Na tom mu ovšem nezáleží. Pak se ptám: “Kdopak ještě drží zbytečného Dufka na jeho postu??” 

 

(Visited 144 times, 1 visits today)
Sdílet článek

2 comments

 1. Pan D. nar. v r. 1955 – vyučen automechanik
  automechanik 1970 – 1978 (včetně třech roků učiliště)
  opr. zemědělských strojů 1978 – 1984
  mechanizátor ŽV 1984 – 1990
  takže do jeho 35 let – dělnická profese a pak jak když utne – po sametu už jen funkce.
  Takže asi tak.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *