Pyrrhovo vítězství?

Napsal
Sdílet článek

Je první den po krajských (někde i senátních, dokonce v několika případech proběhla i místní referenda) volbách a stejně tak jako každý den vyšlo ráno slunce.

Více než polovina lidí, kteří měli možnost volit, se k volbám nedostavila. Nemohli? Nechtěli? Dospěli k názoru, že není koho volit? Měli na to právo, stejně tak jako ti, kteří do volebních místností přišli. Přesto, že v současné „covidové“ situaci byla očekávána menší volební účast oproti v minulosti podobným volbám, úbytek voličů z tohoto důvodu nenastal. Celková volební účast 37,95 % je hodnocena jako dobrá.

Trochu se vrátím do minulosti, před Listopad 89, kdy volební účast byla téměř 100 %. To málo do stovky byly černé ovce. A lidi šli, žbrbrali, že musí. Prakticky nebyla možnost výběru. Takovou možnost už dlouho máme a více než polovina oprávněných voličů si tedy vybrala. Nevolit. Jistě má každý nějakou zkušenost, kdy právě tito mají pak nejvíc keců a jak by to dělali a kdo to dělá špatně, že to tu stojí za starou bačkoru apod.

Když se podívám na volební výsledky v jednotlivých krajích, téměř ve všech zvítězilo hnutí ANO. V procentuálním vyjádření to pro vítěze znamená od cca 18 % do 30 %.

Ve volbách se nemyslí na partnery, třeba vládní koaliční (což je vidět na žalostných výsledcích ČSSD a KSČM) tak „kope každý sám za sebe“.

Protože je to u nás tak, že vítěz nebere všechno, což by se panu Babišovi líbilo a skočil by po tom teď jak myška na špek v pastičce, je nutno opět hledat kdo s ANO půjde. Ti, kteří skončili na druhém, třetím, .. místě neobdrželi výrazně o mnoho hlasů méně a tak je pravděpodobné, že např. dvojka se spojí s trojkou a jedničku vyšachují. Ukáže se během pár dnů, zda krajské volby jsou či nejsou pro ANO Pyrrhovo vítězstvím.

4/5 - (1 vote)
(Visited 56 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *