Rakousko: Čečenští vetřelci vyhrožují nezahaleným ženám, v mešitách vyvěšují jejich fotografie

Napsal
Sdílet článek

Možná jste už někdy slyšeli o mravnostní policii, která  působí v mnohých muslimských zemích. Ta dohlíží třeba na to, aby náhodou nějaká žena neodhalila kotník, vlasy či třeba holou paži. A – nedej Alláh – především pak je zcela nepřípustné chodit v tzv. “západním” oblečení. Tedy v oblečení, které je u nás v Evropě u žen zcela běžné. Muslimům, žijícím na území Rakouska, kteří již v řádu pár desítek let počítají s převzetím země, se samozřejmě to, že Rakušanky nosí běžné evropské oblečení, pořádně zajídá. Ovšem o to víc jim totéž vadí u muslimek.

Protože se podle jejich názoru některé muslimské ženy chovaly příliš “západně”,  tak je Čečenci – pět mužů a jedna žena –  systematicky pronásledovali, udávali, vyhrožovali nebo dokonce zraňovali. Šest samozvaných strážců morálky bylo zatčeno a pravděpodobně patří k hierarchicky strukturované skupině, která chce  „připomenout“ ženám z Čečenska (a v některých případech i jejich partnerům či rodinám), žijícím ve Vídni a Linci, že by se měly chovat podle svých hodnot . Policie předpokládá, že je mnohem více obětí, ale i více pachatelů.

Případ začal poté, co se postižená žena obrátila na policii. V důsledku toho se přihlásilo více žen a policie zahájila vyšetřování. Oběti – do dnešního dne je jich známo deset – uvedly, že fotografie v plavkách nebo vztah s osobou, která není čečenského původu, stačily k tomu, aby se na ně skupina zaměřila. Pokud k tomu došlo, pachatelé postupovali systematicky, uvedl ve čtvrtek policejní mluvčí.

Nejprve členové skupiny prý prohledali okruh svých známých, ale také sociální média. Pokud existovaly náznaky „urážky“, byl vyslán jeden z bandy Čečenců, aby si s dotyčnou ženou promluvil. Pokud by to nefungovalo, do výhrůžek měli být zahrnuti i rodinní příslušníci, jak uvedla policie. Fotografie žen byly navíc pověšeny v mešitách, aby je ostatní muslimové odsoudili. Pokud se ženy nevzdaly, následovaly další výhrůžky a násilí, ať už doma nebo v práci. Podle policie bylo pravděpodobnější, že činy iniciovali starší členové skupiny.

Policii už dobře známým „opatrovníkům morálky“ je mezi 19 a 37 lety a od začátku roku se prý dopustili zastrašování, ale také ublížení na zdraví nejméně v deseti případech. Po intenzivním vyšetřování bylo všech šest Čečenců zatčeno už 17. června v rámci koordinovaných, souběžných razií na adresách podezřelých.

Policisté ze Státního úřadu kriminální policie ve Vídni, podporovaní Cobrou a Pracovní skupinou pro boj s pouliční kriminalitou v Linci, zabavili mobilní telefony, které byly pravděpodobně používány pro komunikaci v některých kurýrních službách, různé plynové a poplašné zbraně, nože a 5000 eur v hotovosti. Policie ve čtvrtek nedokázala říci, zda byly zbraně použity při výhrůžkách ženám. Podezřelí s nimi prý pózovali na sociálních sítích.

Toto vše bylo nalezeno v domovech Čečenců. Myslím, že v případě razií v mešitách by byly “nálezy” mnohem zajímavější…

Pachatelé byli obviněni z četných trestných činů, především pro podezření z mnohonásobného ublížení na zdraví, nátlaku a zločinného spolčení. Policie předpokládá, že je více obětí a více pachatelů. Vyšetřování nadále probíhá.

Jak je vidět, tak “mravnostní policie” už funguje i u našich sousedů. Zatím jen ve vztahu k poněkud “neposlušným” muslimkám, nicméně lze předpokládat, že se podobně budou časem chovat i k ostatním ženám, bez ohledu na vyznání. Ostatně, v některých vídeňských čtvrtích se už mladé dívky často na ulicích zahalují i tehdy, kdy jsou nemuslimky. Jen tak se totiž mohou v těchto ulicích cítit alespoň trošku bezpečně.

 

(Visited 445 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *