Rakušané se o své islamizátory velmi dobře starají – džihádistovi z ISIS vrátili dříve odebrané občanství

Napsal
Sdílet článek

Už dávno zde píšu, že je to právě falešná pseudohumanita, co jednou Evropu zničí. Nezřízená muslimská invaze, tolerance islámu a dokonce jeho adorace a podpora ze strany vládnoucích (j)elit způsobuje stále rychlejší destrukci Evropy. Je-li pak tato falešná pseudohumanita namířena směrem k těm, kdo ve jménu Alláha řezali hlavy jinověrcům, pak je to o to šílenější. Už před časem jsem zde informovala o případu takového džihádisty z Rakouska. Muslima, který se odebral bojovat za ISIS a jen tak mimochodem si odjížděl léčit svá zranění do Vídně.

Azad G. se několikrát dostal na titulní stránky rakouských novin. Rok poté, co v roce 2013 odjel do Sýrie, se vrátil do svého rodného města Vídně, aby podstoupil několikanásobnou ambulantní léčbu střelného zranění. Během této dovolené, kdy si jen odskočil od svých soukmenovců z ISIS, dostal čtrnáctkrát 885,47 eur jako minimální dávku. Pak znovu odcestoval do Sýrie. Poté, co se případ stal známým, mu chtěl městský úřad odebrat rakouské občanství. Vídeňský správní soud však 20. dubna rozhodnutí zrušil, jak dnes potvrdila Beatrix Hornschallová, místopředsedkyně vídeňského správního soudu. Verdikt zdůvodnila tím, že rakouské občanství by mu údajně bylo odebráno pouze v případě, že by měl dvojí občanství.

Azad G. není tureckým občanem, úřad předpokládal, že Azad G. má rakousko-turecké dvojí občanství. V únoru probíhalo řízení o odvolání několika údajných bojovníků ISIS. V případě Azada G. teprve v odvolacím řízení před vídeňským správním soudem velvyslanectví Turecké republiky prostřednictvím právní pomoci oznámilo, že žadatel není tureckým občanem. Nic nenasvědčuje tomu, že by měl nějaké jiné občanství. Vzhledem k tomu, že stěžovatel má pouze rakouské občanství, nemůže mu být podle jasného právního znění čl. 33 odst. 2 zákona o občanství toto občanství odebráno, protože by tím zůstal bez státní příslušnosti.

Podle ministerstva zahraničí je současné místo pobytu Azada G. neznámé. Říká se, že byl zajat kurdskými vojáky. V minulém roce se objevilo jeho video, jak říká: „Doufám, že vidíte, že jsem kajícný.“

K výše uvedenému mám docela logický návrh. Co tak nechat mu jeho občanství ISIS? Nehlásil se snad k této bojůvce, která dokonce vyhlásila i svůj vlastní chalífát? Jen by mne zajímalo, jak budou Rakušané v tomto případě pokračovat. Převezmou si svého občana v kurdském vězení (je-li tedy skutečně tam), aby ho převezli do luxusního rakouského vězení, kde má k dispozici halal stravu, modlitebnu i služby imáma? Či ho seznají – jak je dnes v Evropě běžné – psychicky nemocným a nechají hrdlořeza po krátké “léčbě” na psychiatrii běhat po svobodě?

Každopádně je tento rozsudek pro Azada G. signál, že se může v klidu vrátit do své rodné Vídně, ať už je nyní kdekoli. Jeho rodné město se podobně, jako jiná evropská města, o své vlastní džihádisty jistě dobře postará.

(Visited 155 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *