Řecko provádí velký audit promigračních neziskovek, odhalili masivní nárůst jejich příjmů v řádech milionů eur

Napsal
Sdílet článek

První kolo auditů řeckého Národního úřadu pro transparentnost promigračních neziskovek odhalilo, že v posledních letech došlo k masivnímu nárůstu jejich počtu, přičemž některé z těchto neziskovek mají příjmy řádově v desítkách milionů eur!! Úřad tvrdí, že v zemi působí kolem 320 promigračních neziskovek!! Předběžně už vyšetřili financování a provoz různých promigračních neziskovek, přičemž se mají ještě podrobněji zabývat zhruba 15 až 20 procenty z nich při následném velkém auditu, který bude svým rozsahem první svého druhu.

Podle zprávy řeckého listu Proto Thema odhalily prvotní nálezy u některých neziskovek masivní nárůst počtu zaměstnanců i příjmů, včetně jedné, která začala s tím, že v roce 2013 měla 50 zaměstnanců, ale od roku 2019 už jich bylo 1 050. Jiná neziskovka ještě před pěti lety nevykázala žádný příjem a v roce 2019 již její příjem činil neuvěřitelných 23 milionů eur!!! 

„Po stížnosti a vyhodnocení údajů o provozu a finančním řízení soukromých subjektů působících v oblasti přistěhovalecké politiky byly provedeny audity v pěti neziskovkách,“ uvedl národní úřad pro transparentnost. Vyšetřovatelé se také zabývají tím, zda jsou služby nabízené neziskovkami úměrné množství peněz, které dostávají. V nejbližších dnech bude prověřeno deset neziskovek, které jsou mnohem menší než ty, které již vyšetřovatelé zkoumali, ale vzbudily zvláštní zájem o jejich činnost. Úřad uvádí, že jeho cílem je mít do září letošního roku naprostou kontrolu nad operacemi promigračních neziskovek působících v Řecku.

Mnoho promigračních neziskovek působilo v Řecku na vrcholu migrační invaze v letech 2015 -16 a některé se dokonce podílely na nelegální činnosti, například Emergency Response centre International (ERCI). Členové ERCI byli zatčeni v srpnu 2018 poté, co tato neziskovka pomáhala ilegálním vetřelcům dostat se do země, přičemž řecká policie neziskovku označila za „zločineckou organizaci“. V březnu letošního roku několik neziskovek zastavilo svou promigrační aktivitu na ostrově Lesbos poté, co na ně zaútočili naštvaní místní občané. Douglas Herman, spoluzakladatel neziskovky Refocus, označil místní za „fašistické gangy“.

Řekové si tedy konečně na promigrační neziskovky, které parazitují a škodí napříč Evropou, došlápnou. To je pro začátek asi ta nejpotřebnější činnost, protože jsou to právě tyto vysoce ziskové neziskovky, kdo pomáhá celou invazi organizovat přímo v místě, ale také verbovat další invazisty. Neziskovky pak vetřelcům poskytují také “rady na cestu” (např. je třeba nemít doklady a vydávat se za nezletilce), ale mimo to vetřelce vybavují i platebními kartami a to pod záštitou EU, OSF, UNHCR a Master card. Tyto podvratné organizace, vydávající pro invazisty platební karty, jsou zároveň i mecenáši většiny neziskovek.

Podaří-li se Řekům neziskové chobotnici utnout všechna “chapadla”, pak mají první bitvu této války vyhranou. A je třeba si uvědomit, že nyní bojují Řekové za celou Evropu. Neměly by si i ostatní evropské státy vzít z Řeků příklad a na vlastizrádné neziskovky, kterých jsou po celé Evropě tisíce, si také došlápnout??

(Visited 140 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *