Řecko se od června otevírá turistům, chce skutečně toto nabídnout? (video)

Napsal
Sdílet článek

Řecko má být jednou z prvních zemí, které po pandemii otevřou hranice pro turisty. Řecká vláda uvažuje dokonce o tom, že by se pro turisty z většiny evropských zemí umožnilo cestovat na dovolenou na řecké ostrovy již od začátku června. Jenže během minulých měsíců obsadili většinu ostrovů v Egejském moři invazisté, mnohdy bydlí v penzionech a hotelích, kde jsou běžně ubytováváni turisté.

Stejně tak je to s hotely na pevnině. Pouze v některých vesnicích odmítli místní obyvatelé autobusy s migranty do jejich obcí vpustit. Probíhaly velmi bouřlivé demonstrace a v některých obcích se místním obyvatelům skutečně podařilo autobusy s invazisty vyhnat.

Nicméně některé ostrovy jsou už v takovém stavu, že jen stěží by mohly být připraveny na letošní turistickou sezónu. Větší počet invazistů není pouze na ostrově Lesbos, kde dochází prakticky denně k incidentům. Vetřelci jsou také na dalších ostrovech, jako například Samos, Kos či Chios. V několika předchozích článcích jsem zveřejnila obrázky i videa invazisty zničených ostrovů, které byly ještě nějakých 8-10 let nazpět turistickými ráji.

Podívejte se, jak to nyní vypadá třeba na ostrově Samos. To by tedy byla skutečně “báječná” dovolená. Možná tak pro milovníky adrenalinu.

(Visited 365 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *