Řecko ve válce, avšak ve stínu koronaviru

Napsal
Sdílet článek

Ve stínu koronaviru, který je nyní středem zájmu všech médií i evropských občanů, pokračuje na řecko-tureckých hranicích válka s invazisty, kteří se pokouší dostat třeba i násilím do Evropy. Přitom hranice Řecka jsou i hranicemi Evropy. Řekové tedy brání i nás, aniž by to koho zajímalo. A to i přesto, že také oni  se musí potýkat se stávající pandemií. Ostatně, právě u vetřelců byla nákaza prokázána, mohou být tedy semeništěm koronaviru v Řecku i jinde v Evropě, což tento týden zjistili třeba i ve Slovinsku.

Mohutné střety vypukly přes noc na hranici Řecka s Tureckem ve středu nad ránem poté, co se asi 500 vetřelců pokusilo rozbít hraniční plot a vstoupit do Řecka. Řecká policie uvedla, že použila slzný plyn, aby odrazila tlačenici invazistů, kteří se snažili zbořit plot jižně od hraničního přechodu Kastanies. Turecké pořádkové síly prý také na řecké pohraničníky střílely slzným plynem. Střety začaly ve dvě hodiny ráno a trvaly zhruba dvě hodiny. Na řecko-turecké hranici stále táboří odhadem 2000 migrantů, tedy už pár týdnů poté, co Turecko prohlásilo své hranice s Evropou za otevřené a povzbudilo migranty žijící v zemi k tomu, aby se pokusili přejít do Řecka.

Desetitisíce vetřelců zamířily k hranicím navzdory naléhání Řecka, že jeho východní hranice, která je zároveň vnější hranicí EU, byla uzavřena. Tento krok přišel po měsících výhružek ze strany tureckého sultána Erdogana, že otevře své hranice a pustí do Evropy miliony invazistů, pokud EU nezaplatí větší výpalné.  Násilí na hranicích přišlo několik hodin poté, co Erdogan uspořádal s představiteli Francie, Německa a Británie čtyřstrannou videokonferenci, na které se diskutovalo o invazi.

Řecká vláda prohlásila, že od doby, co otevřel Erdogan hranice, se pokusilo o jejich zdolání a proniknutí na území EU 52 541 invazistů. 

Koronavirus jednoho dne odezní, invazisté se však budou snažit obsadit Evropu i nadále. Jak je možné, že takto závažný problém již nikoho nezajímá? Kdy si většina Evropanů uvědomí, že to, co se odehrává na řeckých hranicích, je pokus o obsazení a převzetí Evropy hordami muslimských hrdlořezů??

(Visited 92 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *