Řecko začalo vyplácet vetřelcům na řeckých ostrovech 2000 eur za to, že se vrátí domů

Napsal
Sdílet článek

Bezbřehá naivita. Jinak to nelze nazvat. Jak si někdo může myslet, že když muslimským vetřelcům, kteří vážili dlouhou cestu do Evropy, zaplatí 2 tisíce eur, tak se jich navždy zbaví? Vždyť oni se můžou v klidu kdykoli vrátit znovu s tím, že si příště vymyslí zase nějakou jinou totožnost.

Řecká vláda začala dávat 2000 eur žadatelům o azyl, nacházejícím se na různých ostrovech v Egejském moři, aby je motivovala k návratu do jejich domovských zemí. Program dobrovolného návratu a opětovného začlenění (AVRR), který financuje EU, se snaží podpořit žadatele o azyl, kteří se chtějí vrátit do svých zemí. Zároveň pomáhá ostrovům v Egejském moři, z nichž mnohé jsou zaplaveny invazisty.

Program byl původně spuštěn v březnu, ale zůstal z velké části neaktivní kvůli uzavření hranic kvůli koronaviru. Oznámení o zahájení programu se také časově shodovalo s invazí vetřelců, kteří se počátkem letošního roku pokusili přejít do Řecka poté, co turecký prezident otevřel brány do Evropy. Řečtí představitelé odhadovali, že se do země pokusilo přejít více než 50 000 vetřelců, než byl Erdogan nucen uzavřít hranice kvůli koronaviru.

Ministr pro migraci a azyl Notis Mitarakis k programu AVRR uvedl: „Po obnovení nucených deportací se v následujících týdnech zaměříme na první lety dobrovolných návratů. Provádíme přísnou, ale spravedlivou přistěhovaleckou politiku a usilujeme o dekontaminaci ostrovů i celé země z prudkého nárůstu migračních toků v předchozích letech.“

Celkem 5 000 žadatelů o azyl má nárok na granty ve výši 2 000 eur. Jedná se o ty, co dorazili na ostrovy Leros, Samosi, Lesbos, Kos, nebo Chios do konce minulého roku.

Na mnoha řeckých ostrovech nadále žije počet vetřelců daleko přesahující kapacitu přijímacích středisek, která se na nich nacházejí. Tristní situace je zejména na ostrově Lesbos, kde prý v březnu žilo nejméně 19 000 obyvatel nechvalně proslulého tábora Moria. Přelidnění v Morii vedlo také k mnoha konfliktům v táboře, naposledy k vraždě jednadvacetiletého Afghánce v obytné části zařízení, k níž došlo minulou neděli. V souvislosti s vraždou byli dosud zatčeni tři afghánští státní příslušníci. Že by spor drogových dealerů?

Takže z peněz evropských daňových poplatníků budou hrazeny údajné dobrovolné deportace invazistů. Opravdu „skvělé“ řešení invaze. Placení výpalného muslimům je velmi oblíbenou činností bruselských papalášů. Ať už se jedná o výpalné pro Erdogana nebo muslimské vetřelce. Všichni moc dobře ví, že je to od začátku právě EU, kdo invazi z Blízkého východu a Afriky podporuje. Tedy jistě i oni musí vědět, že podobné úplatky nic dlouhodobě neřeší. Řešením by bylo začít pořádně hlídat hranice a invazisty na evropské půdě přestat vykrmovat.

Jak to tedy nakonec nejspíš s „dobrovolně deportovanými“ vetřelci dopadne? Předpokládám, že se většina z nich brzy vydá zpět do Evropy. Opět bez dokladů, s novou identitou.

5/5 - (1 vote)
(Visited 1 355 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. já bych to bral-ale každýmu z tohoto „programu“ na ksicht vypálit hezky do hloubky pořádnej cejch good

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *