Řecký svaz majitelů lodí daroval řecké pobřežní stráži 10 rychlých člunů pro boj s invazí

Napsal
Sdílet článek

Řekové už dávno zjistili, že jim téměř nikdo nepomůže bránit hranice před invazisty, přicházejícími z Turecka. A rozhodně ne EU, která jim naopak v této věci hází klacky pod nohy. Ostatně, vždyť EU sama patří k hlavním podporovatelům invaze muslimů do Evropy. Řekové se tedy rozhodli postarat také o obranu vodní hranice, kudy nyní začali invazisté proudit ve větší míře, zcela sami. Paradoxně jediná země, která jim v tomto směru aktivně pomůže je sice evropská, ale mimo EU. Tou zemí je Island.

Řecký svaz majitelů lodí daruje řecké pobřežní stráži deset nových námořních člunů Rafnar, které mají pomoci zemi zastavit nelegální invazi na řecké ostrovy v egejském moři. Skupina majitelů lodí se tento týden rozhodla darovat na obranu hranic rychlé čluny  Rafnar 1100 Cabin Bulletproof, protože Řekové nadále vidí připlouvat vetřelce na různé ostrovy ležící nedaleko Turecka. Samotné lodě budou navrženy na Islandu a postaveny v Řecku a budou se chlubit motory o výkonu 450 koní  a každá loď poveze kulomet ráže 12,7 mm.

Darování lodí uvítal řecký premiér Kyriakos Mitsotakis, který řekl: „Chtěl bych poděkovat Asociaci řeckých majitelů lodí za jejich rychlou reakci na naši žádost o posílení pobřežní stráže. Darování 10 nových plně vybavených člunů pomůže účinněji kontrolovat naše námořní hranice. Tato plavidla, podle toho, o čem jsem byl informován, budou nejmodernější. Pobřežní stráž bude vybavena i termálními kamerami.“ řekl.

Posílení pobřežní stráže přichází ve chvíli, kdy má Řecko problém s udržením bezpečnosti na hranicích kvůli předpokládané nové invazní vlně. Turecký režim islamistického prezidenta  Erdogana otevřel před pandemií brány do Evropy pro desetitisíce vetřelců a turecké úřady byly obviněny, že jim pomáhaly přes hranice do Řecka tím, že je vyzbrojovaly a ničily hraniční oplocení.

Pandemie donutila turecký režim zavřít brány, ale Turci dali najevo, že se migranti vrátí na hranice, až skončí celosvětová zdravotní krize. V posledních dnech se u řeckých ostrovů objevily další lodě s vetřelci, je tedy pravděpodobné, že během následujících týdnů invaze z Turecka výrazně posílí a Řekové budou mít co dělat, aby invazní vlnu odrazili. 

3.7/5 - (3 votes)
(Visited 925 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *