Řečtí patrioté brání hranice Evropy před vetřelci

Napsal
Sdílet článek

Už týden pokračuje bitva o Evropu – muslimští vetřelci vyslaní sultánem Erdoganem, atakují řecké hranice, které mimo profesionálů brání také řečtí patrioté, jimž záleží na osudu jejich země.  Především obyvatelé ostrovů v Egejském moři už mají invazistů dost. Během let si vesničané, kteří žijí poblíž hranic Řecka s Tureckem, zvykli na to, že do jejich země ilegálně vstupují malé skupinky lidí. Většina z nich pak pokračovala dál do Evropy. Jenže v posledních letech se nápor rovnal přímo invazi, přičemž mnoho migrantů zůstalo přímo na ostrovech.

Po invazi vetřelců s podporou Turků se vydaly řecké pohraniční síly střežit hranice s Tureckem. V několika případech úřady požádaly vesničany, obeznámené s místním terénem, aby pomohli lokalizovat migranty, kterým se podařilo proklouznout dírami, vystříhanými v hraničním plotě nebo překročit řeku Evros, která vymezuje většinu z 212kilometrové hranice.

„Narodili jsme se tady, žijeme tady, pracujeme tady, známe přechody lépe než kdokoliv jiný,“ řekl Panayiotis Ageladarakis, vůdce komunity v Amoriu, vesnici, která leží asi 300 metrů od břehů řeky. Na výzvu dobrovolných stopařů reagovaly i další vesnice. Malé skupinky neozbrojených mužů monitorují známé přechody po setmění.

„Sedíme na přechodech a oni přicházejí,“ řekl Ageladarakis tisku, když jel v noci s kolegou z řecké pohraniční vesnice po rozbouřené hraniční trati. „Většinou je tam zadržíme, zavoláme policii a oni je přijdou zatknout. Pak je to věc policie. Nezajímá nás, kam je vezmou. Jen se snažíme pomoci armádě a policii.“

Pomoc pohraničním jednotkám přišla také od firem z Evrosu a majitelů obchodů. Nikos Georgiadis, šéf místního sdružení majitelů restaurací, řekl, že jeho kolegové dodávali jídlo a vodu jednotkám rozmístěným na čtyřech místech na hranicích. “Chtěli po nás také masky a rukavice, tak jim zkoušíme nějaké sehnat,” řekl.

Vůdce vesnické komunity však řekl, že podle jeho názoru lidé, se kterými se setkal, nevypadali, že by prchali před válkami ve svých vlastních zemích. „Z války nikdo nepřichází,“ řekl. „Žádný z nich není uprchlík. Všichni jsou nelegální migranti a proto se snaží dostat do Evropy právě tudy.“

Řecké úřady uvedly, že z 252 osob zatčených za nelegální vstup v uplynulém týdnu od pátku bylo 64% Afghánců, 19% Pákistánců, 5% Turků a 4% Syřanů, zatímco ostatní byli z Iráku, Íránu, Maroka, Etiopie, Bangladéše a Egypta.

Řečtí patrioté, kteří brání hranice Řecka a tedy i Evropy před vetřelci, brání tímto i naše hranice. Je ostuda, že v té situaci jim naše vláda poslala pouhých 8 policistů a pár dek a stanů.. 

(Visited 315 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *