Rekordy

Napsal
Sdílet článek

Rekord je něco NEJ. Poměrně často vnímají lidé rekordy v oblasti sportu. Já, ač celoživotně sportovní antitalent, jsem vdaná za muže, dřív aktivního fotbalistu, nyní už jen sledovatele snad všeho sportu v TV. Jemu by stačila v TV jedna stanice – sport. Proto máme dvě televize. Ale přece se s ním o sport zajímám (kvůli němu), ačkoliv ani po 40 letech jeho tisíceré vysvětlování co je to ofsajd nechápu, prostě ne.

Přiznám se, že už i já se těším třeba na olympiády nebo evropská či světová sportovní zápolení, a to hlavně v atletice. Moc mě nebaví běhy, ale o těch se v závěru ještě zmíním. Miluji skoky. Do dálky, do výšky, o tyči – to zejména, trojskoky. Ten skočil – udělal rekord, tolik … a za půl hodiny nový rekord – ještě výš, ještě dál. Nejvýš – nejdál. Sportovní komentátoři i diváci na stadionech i u televizí, jsou nadšeni, můj manžel také. A já? Představuji si komentář sportovního moderátora toho opravdu nej rekordu takto.

Vážení diváci, skočil do dálky, do výšky, o tyči a vůbec nedopadl. Kde ten rekordman je? To je tedy senzační rekord! „

Jak rychle sportovec běžel, jaký udělal rekord? Vždyť on vlastně doběhl dřív než vyběhl (ale ne špatným startem a následnou diskvalifikací), ale nějakou neznámou sportovní natrénovanou genialitou.

Panečku, to je tedy něco!

A taky třeba může někdo někoho „doběhnout“, aniž by zvedl zadek ze židle. Ale to už je o něčem jiném.

P.S.

Také už vás někdo doběhl – „doběhl“?

  • Majka Dubová
(Visited 51 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *