Řekové dnes převezli 400 vetřelců zachycených u hranic do deportačního střediska

Napsal
Sdílet článek

Loď s migranty přistála v přístavu u Atén, odkud  budou migranti převezeni do zařízení severně od hlavního města. Tam setrvají až do deportace”, sdělil úředník na ministerstvu migrační politiky pod podmínkou anonymity, protože není oprávněn v této věci mluvit. Přesun do zařízení probíhal ještě dnes ráno.

Všichni vetřelci byli průběžně zadrženi a posléze uvězněni od 1. března, tedy poté, co Turecko uvedlo, že otevírá své hranice milionům migrantů na své půdě. Řecko v reakci na to přitvrdilo svůj postoj, pozastavilo na měsíc všechny žádosti o azyl a zachytávalo migranty, kteří se snažili překročit pozemní hranici z Turecka.

Přestože byli invazisté na loď převezeni už před několika dny, celá operace byla zahalena tajemstvím, úředníci se odmítli k cíli lodi vyjádřit i poté, co v sobotu brzy odpoledne opustila Lesbos. Až nyní potvrdili, že se jednalo o převoz vetřelců do střediska, ze kterého by měli být deportováni do země původu.

Jako zásadní problém zde však vidím fakt, že vetřelci většinou nemají žádné doklady, jejich identita je zpravidla zcela smyšlená. Pak bude možná docela velký problém se invazistů zbavit, protože jen málokterá země bude ochotná vetřelce bez dokladů přijmout. Navíc, deportace vidím coby jen dočasně účinný prostředek, protože i v případě, že se povede většinu migrantů deportovat, dopadne to ve finále tak, že se za pár měsíců vrátí zpět na hranice Evropy. Jen možná zvolí jinou trasu.

Dokud se nevytvoří takové podmínky, aby vetřelci ztratili zájem o obsazení Evropy, budou se stále vracet. Jaké podmínky to jsou?

Musí se napříč Evropou minimalizovat dávky pro migranty nebo úplně zrušit, za nelegální překročení hranic vězení několik let, v případě násilného  pokusu o překročení hranic by pak mělo být využito i nejzazších prostředků. V Evropě by se měl změnit přístup k islámu (zákaz jeho propagace, zákaz mešit, zákaz muslimského zahalování, zákaz islámských škol a školek či politických stran).

Vše výše uvedené by značně snížilo zájem vetřelců o Evropu. Evropské země však dělají přesný opak, islám nechávají bujet, muslimové si mohou stavět mešity, nechají je zakládat vlastní školy, školky i politické strany, evropské země bez problémů povolují i působení muslimských obcí. Odpůrci islámu jsou často trestáni za xenofobii a islamofobii. Mimo uvedené pak ve většině evropských zemí nabízí migrantům nejen byt, stravu a lékařskou péči, ale také velmi štědré dávky.

Dokud budou Evropu ovládat zrádci a hlupáci, nic se nezmění  a dlouhodobě nepomohou ani deportace.

(Visited 134 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *