Řekové protestují proti další záplavě migrantů, 60 zraněných

Napsal
Sdílet článek

Ve středu už druhou noc probíhaly mohutné protesty nespokojených občanů řeckých ostrovů v Egejském moři, zejména ostrovů Lesbos a Chios, na které míří nejvíc migrantů z Turecka. Právě zde jsou místní povinni trpět záplavy vetřelců a s nimi související zvýšenou kriminalitu. Kdysi klidné dovolenkové destinace se změnily k nepoznání.

Protože místní uprchlické tábory velmi výrazně překročily kapacity, na které byly původně vybudovány, rozhodla se současná vláda vystavět na ostrovech další tábory, což se samozřejmě místním obyvatelům nelíbí. Jejich rodné ostrovy jsou jim likvidovány před očima, musí se bát o svůj majetek i své ženy a děti. Plán výstavby nových táborů byl tedy pověstnou poslední kapkou.

Protestující házeli po bezpečnostních složkách kameny, zapalovali ohně a útočili klacky na policii, aby vyjádřili svůj hněv nad invazí do jejich domovů. Řecká policie proti vlastním občanům nasadila slzný plyn a gumové projektily, aby demonstrantům zabránila dostat se na místo, kde mají být vybudována nová  zařízení pro migranty. Obyvatelé ostrova Chios pak vytáhli k hotelu, kde byli ubytováni policisté. Tam také protestovali proti plánované výstavbě dalších ubytovacích zařízení pro vetřelce. Potyčky z policií si vyžádaly řadu zraněných. Lze předpokládat, že i další noc budou protesty pokračovat.

 

V loňském roce připlulo na ostrovy 74 tisíc invazistů, letos se jich očekává dalších 100 tisíc. Pak není divu, že obyvatele ostrovů přešla trpělivost, spíš se lze podivovat nad tím, že v nich “nebouchly saze” už dávno.

Řecká vláda nyní plánuje zřízení plovoucí bariéry u řeckých ostrovů, v délce 2,7km. Tato bariéra by měla vyjít na půl milionu eur a měla by údajně migrantům účinně zabránit v doplutí na řecké ostrovy. Otázka je, jak to bude ve finále fungovat. Obávám se, že délka bariéry nebude dostatečná tak, aby ji vetřelci nemohli obeplout. Ve snaze dostat se do Evropy budou invazisté schopni čehokoli. Nepůjde-li to touto cestou, nebude pro ně jistě problém najít si jinou.

Navíc, zde se zcela jasně ukazuje, že sultán Erdogan nikdy neměl v úmyslu v Turecku migranty zadržet a nevpustit do Evropy. Výpalné, které dosud od EU dostal, tedy jen příliv pozdrželo, ale nezastavilo. To ovšem od začátku tušil jistě každý, kdo ví, jakou politiku Erdogan dlouhodobě praktikuje. Součástí jeho politiky je totiž také snaha dopomoci rychlejší islamizaci Evropy, především pak Německa, s čímž se ostatně nijak netají.

Na případech bouřících se Řeků vidíme, že stát je schopen proti vlastním lidem, bránícím své domovy, vyslat policii, což si ve vztahu k vetřelcům běžně nedovolí. Těm je naopak na území Evropy poskytován plný servis.

A tak se ptám: “Jakpak to asi bude vypadat jinde v Evropě, až si zatím tupí Evropané také uvědomí, že jsou vytlačováni ze svých domovů a začnou se bouřit? Pošle i proti nim EU policii a armádu? Třeba tu evropskou, po které tak touží i Ursula van der Leyen?”

 

(Visited 1 156 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *