Řekové zřizují novou, efektivnější ochranu hranic před muslimskými invazisty i Turky

Napsal
Sdílet článek

Řecko je zároveň s Itálií stávající muslimskou invazí nejsužovanější země. Řekové pak mají navíc problém i s dobyvačným Turkem, který si dělá na jejich ostrovy, jakožto i na celé Řecko – ne-li Evropu – zálusk. A dlouhodobě to dává najevo, mimo jiné i soustavným narušováním výsostných řeckých vod i vzdušného prostoru, To vše za nezájmu EU, která se nepostavila na stranu Řeků, ale když bylo nejhůř, podpořila Turky. Řekové se tak rozhodli bránit jak záplavě invazistů, jejichž kriminalitou dnes a denně řečtí občané trpí, tak výbojnému Turkovi.

Námořní hranice Řecka budou nyní monitorovány 24 hodin denně zavedením nového systému ostrahy. Pětatřicet speciálních sledovacích senzorových stanic bude instalováno v lokalitách kolem východní části Egejského moře a také kolem Kréty. Stanice budou vybaveny termokamerami s radarem a budou schopny přenášet data v reálném čase.

„Tímto způsobem bude naše země ve svém námořním prostoru do značné míry chráněna před všemi nezákonnými akcemi proti ní. Zároveň dochází k usnadnění ochrany našich námořních hranic,” prohlásil Nikos Spanos, podplukovník Pobřežní stráže ve výslužbě.

Turecký  pokus o invazi v březnu byl hlavním podnětem k tomu, aby se Řecko intenzivně připravilo na jakékoli nové pokusy o narušení hranic ze strany Turků i invazistů. Ovšem je také nutno připomenout, že turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoğlu prohlásil, že po skončení pandemie dojde k další vlně invaze do Řecka. Je tedy třeba počítat s dalším tureckým pokusem o nasunutí invazistů do Evropy. Velitelství sledovacího systému bude umístěno v operačním středisku pobřežní stráže a nejméně 50 vedoucích pracovníků bude vyškoleno, aby se na novou operaci specializovali.

Před týdnem zveřejnila Řecká pobřežní stráž další video, které dokazuje, jak se turecká pobřežní stráž nejenže nesnaží zabránit ilegálním vetřelcům v pokusu o vstup do Řecka, ale spíše ho podporuje. Pobřežní stráž už podobná videa v minulosti odhalila.

Na inkriminované video, které ukazuje, jak Turci podporují invazisty v cestě do Řecka, se můžete podívat zde:

(Visited 314 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *