Rodině Čečence, který uřízl hlavu francouzskému učiteli, dříve zamítli azyl v Polsku

Napsal
Sdílet článek

Případ nedávno zavražděného francouzského učitele dějepisu, jehož dekapitoval osmnáctiletý Čečenec jen proto, že ve svých hodinách ukazoval karikaturu nahého lžiproroka Mohameda, je zářnou ukázkou toho, kam až vede politika bezbřehého vítání muslimských vetřelců. Pokud by se k rodině Čečence zachovala Francie stejně, jako předtím Polsko, pak by mohl francouzský učitel být stále naživu, i když pod hrozbou fatvy.

Polsko má nyní velice spolehlivý argument pro případ, že by ze strany EU docházelo k dalším tlakům na přijímání muslimských vetřelců. A o tom, že k nim dochází neustále, velmi dobře víme.

Francouzský novinář Va Gelder líčí, co se stalo v případě čečenského teroristy Abdoullakha Anzorova (viz titulní obr.), tedy jak došlo k tomu, že rodina skončila ve Francii:

„Jeho rodina opustila Čečensko v srpnu 2005 a pokusila se získat politický azyl v Polsku, přičemž tvrdila, že je pronásledována proruskou čečenskou vládou za úkryt ozbrojených islamistických militantů po druhé válce v Čečensku. “ Van Gelder dodává: „Polské orgány, přestože sympatizují s čečenskou nezávislostí, usoudily, že příběh vyprávěný žadateli o azyl neodůvodňuje přiznání statusu politických uprchlíků.“ Proto se Abouyezid Anzorov a jeho rodina vrátili domů už v roce 2007, kdy bylo teroristovi teprve pět let.

Van Gelder vysvětluje, co se stalo dále: „Pro nový cíl a novou žádost o azyl si vybrali Francii, zemi vedenou politiky, kteří rozdělují status azylu a uprchlíka jako na běžícím pásu, aniž by příliš zkoumali podstatu věci.“ Jakmile byli ve Francii,  byl jim udělen status uprchlíka a to v březnu 2011, záhy po prvním odmítnutí v říjnu 2010.“

„Ti, kteří byli odmítnuti Polskem, byli velkoryse a bezostyšně přijati Francií.“ Výsledkem bylo, že byl sťat profesor na předměstí Paříže, nikoli na předměstí Varšavy, “ upozorňuje Van Gelder, který zdůrazňuje, že když Abdoullakh Anzorov dosáhl plnoletosti, tedy 4. března 2020, bylo mu uděleno povolení k pobytu platné do března 2030.

Polsko patří v rámci Evropy spolu se Slovenskem k zemím s daleka nejmenším počtem muslimů na počet obyvatel. Jak je vidět právě na případu odmítnuté čečenské rodiny, jejich přístup se jim  bohatě vyplatil. Jen mne tak napadlo, kolik Čečenců asi tak máme u nás? Nepatrná hrstka to vzhledem k malé jazykové bariéře zřejmě nebude…

5/5 - (1 vote)
(Visited 559 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *