Rozhodla se vláda zlikvidovat zbytek přežívajících živnostníků či jde hlavně o způsob jak donutit co nejvíc lidí k očkování?

Napsal
Sdílet článek

Tak nevím, zda se jedná o stupiditu toho, kdo tu – s odpuštěním, ale slušné slovo nelze použít – hovadinu vymyslel nebo o záměr. Tato vláda dlouhodobě „perlí“, přesto má kupodivu nadále dosti fanoušků, které o její nekompetentnosti nepřesvědčí ani srovnání se zeměmi, které nezaváděly restrikce, ale přesto vykazují nesrovnatelně nižší úmrtnost i nemocnost. My de facto většinou jen slepě napodobujeme našeho německého protektora. A to ve všem, včetně používání nesmyslných prachových respirátorů. Protože sleduji, co se děje i v okolních zemích, tak vidím, že i jinde požadují v případě využití služeb testy, což považuji přinejmenším za nesmysl. Požadují-li negativní test a k tomu ještě respirátor, pak jde o opatření šikanózní a bezdůvodné. Ne všude však tak jako nyní u nás požadují při využití daných služeb či návštěvě akcí laboratorní PCR testy.

Naše vláda ovšem opět musela zajít dál, než ostatní. Testy, s nimiž bude možné navštívit kadeřnictví, kosmetiku, masáže, fitko, restauraci, kavárnu, bar či nějakou kulturní akci, musí být provedeny certifikovanou laboratoří. Tedy nestačí stávající samotesty, určené pro pracoviště či školy. Testy, které stojí zhruba 1500 Kč, tak budou jedinou vstupenkou na všechna uvedená a mnohá další místa. A k těm testům musíte mít nasazen i ten protiprachový kachní zobák přesto, že máte doklad o tom, že jste negativní. K tomu ještě budeme nuceni sledovat nový systém PES, aby bylo jasno, kam je test potřeba a kam  ne (pokud se vůbec na „netestovací“ čísla dostaneme).

Podnikatelé tak mají jistotu, že pokud nezbankrotovali dosud, toto nesmyslné nařízení je již zcela jistě dorazí. Nikdo si totiž nepůjde dělat test jen proto, aby si zašel ke kadeřnici nebo na oběd. Nebo si představte, že bydlíte na vesnici, rozhodnete se, že si zajdete na pivko do opětovně otevřené místní hospody, ale ouha, nejprve musíte zajet na test do nejbližšího okresního města. Utratíte tak za cestu, test a na to pivo vám mezitím přejde chuť. Samozřejmě se nikdo nepůjde kvůli jednomu pivu testovat, jen popisuji, jak si to představuje naše vláda tupců. Co se týká restaurací, tak stejně idiotský mi připadá zákaz reprodukované hudby. Máme to chápat tak, že z rádia či televize se šíří virus?

Je zajímavé, že nikdo nepožaduje vůbec žádné testy pro návštěvy hitlermarketů, cestování v MHD a též ve fabrikách stačí, když si tamní zaměstnanci udělají samotesty. O nesmyslných testech ve školách (při současné povinnosti nosit roušky) ani nehovořím, to by snad bylo na celý článek…  Kdepak je logika, když i ty restaurace, bary, kavárny, koncertní sály či sportovní stadiony mají mít poměrně omezený počet návštěvníků a ještě se vyžadují roušky nebo respirátory a rozestupy – a k tomu navíc laboratorní PCR testy?

Zásadní je, že po rozvolnění žádný z těchto podnikatelů nedostane již ani korunu kompenzací. Nic. A to přesto, že nebudou mít zákazníky nebo budou, ale jen za cenu porušování nesmyslných pravidel (s obavou, že je někdo při porušování nesmyslných pravidel přistihne nebo je udá, což povede k finančním sankcím). Restaurace budou  nuceny dál prodávat přes okýnko nebo realizovat rozvozy, kadeřnice budou chodit k zákaznicím „na tajňačku“ , stejně tak tomu bude s masážemi či kosmetikou nebo pedikúrou a podobnými službami. Jinak tyto a mnohé další obory nepřežijí. To vše se pak zřejmě bude realizovat nejen načerno, ale i zcela volně, bez rozestupů, roušek a nesmyslných laboratorních testů.

A jaký je zřejmě skutečný cíl těchto nesmyslných opatření, která dokonce ani nedávají žádnou logiku? Účel je zřejmý: donutit maximum lidí k očkování, které bude později zásadní podmínkou využívání daných služeb či vstupů na různé akce. A samozřejmě zredukovat další ze zatím přeživších podnikatelů v daných oborech.

5/5 - (5 votes)

(Visited 312 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *