Rozloučení britských europoslanců a sůva z nudlí

Napsal
Sdílet článek

Europoslanci Velké Británie se rozloučili s Evropskou unií. Zamávali poloprázdnému sálu britskými vlaječkami a Nigel Farage ve svém projevu vyslovil naději, že se snad někdy setkají v lepších časech.
Přestože účast na tomto plenárním zasedání byla minimální, slova i vlaječky rozčílily předsedající místopředsedkyni europarlamentu Mairead Mc Guinness (Irsko), která Brity vyzvala, aby okamžitě dali vlajky pryč.

Nikdy mně nebylo moc jasné, co znamená rčení, že někdo kouká jako sůva z nudlí. Když jsem viděl záběry McGuinnessové, jak se dívá na britské europoslance mávající vlaječkami, napadlo mě – ano, tak nějak by sůva z nudlí mohla koukat.

Pro ctihodnou místopředsedkyni to, pravda, nebyla nejlepší situace pro nějaké příkazy. Farage se přátelsky usmíval, jeho kolegové dál mávali britskými vlaječkami a on sám se chystal pokračovat ve svém projevu.
V tuto chvíli ovšem Mc Guinnessová dospěla k názoru, že tady není nikomu pro legraci a mikrofon Faragovi vypnula.
Při troše velkorysosti mohlo proběhnout důstojné rozloučení. I když většina europoslanců považuje odchod Velké Británie za zradu, mohli výjimečně projevit trochu velkorysosti a tohoto svým způsobem přelomového zasedání se zúčastnit.

Nedávno se objevila zpráva, že poslanci z vlastenecké frakce Identita a demokracie se se vzepřeli zákazu ohledně vystavení národních vlajek. Vzhledem k tomu, že všechna zasedání europarlamentu se natáčí, záběry z předchozího zasedání (29.ledna), kdy do práce přišlo přece jen podstatně více poslanců, ukazují, že na ŽÁDNÉM stolku není ani jedna vlaječka.
Vypadá to, že rebélie vlastenecké frakce skončila dřív než pořádně začala.

(Visited 79 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *