Rumuni údajně bijí vetřelce bičem a ničí jim mobily, v Srbsku se srocují tisíce Afghánců (video)

Napsal
Sdílet článek

Všichni jistě dobře víte, že Srbsko je jednou ze zemí na tzv. balkánské trase, kudy se vydávají davy džihádistů dál do Evropy. Jenže okolní země – zejména pak Maďarsko – si již stále lépe střeží hranice, takže průchod přes ně není tak jednoduchý, jako na začátku invaze kolem roku 2015. Vetřelci už zkouší vše možné – od budování tunelů pod maďarskými ploty, přes využívání žebříků na jejich zdolání až po naskakování do kamionů, mířících na území EU.

„Každý den přichází do Srbska 150 nelegálních migrantů, kteří do země vstupují z jihu,“ řekl Rados Djurovic, výkonný ředitel Azylového ochranného střediska v Bělehradě.
Jeho neziskovka a další jí podobné hlásí, že počet nelegálních vetřelců, přicházejících do Srbska v naději, že překročí hranici, se zvyšuje.

Desítky nelegálních vetřelců ze Středního východu a Afriky rozložily stany před Suboticí, městem v severním Srbsku. Většina z nich stále doufá, že se i přes přísné hraniční kontroly dostane přes hranice do Maďarska. Někteří další plánují putovat přes Rumunsko. Rumuni už ovšem začali od svých hranic invazisty i násilím vyhánět.

Pracovníci Centra pro ochranu azylu (APC-CZA) poskytli Euronews fotografie, zobrazující rozbité telefony, důkazy o bití bičem nebo hůlkami po zádech. Podle Euronews jsou fotografie pořízené 8. srpna 2020 pouze jedním z mnoha pokusů skupin vetřelců o překročení srbsko-rumunských hranic, při nichž byli údajně vystaveni násilí.

Migrants accuse the Romanian police of violence and illegal push-backs near Majdanpek, on the border with Romania. Photos taken on August 8, 2020.
Jedna skupina uvedla, že jeden z rumunských pohraničníků měl bič, který proti nim použil, přičemž jednomu muži málem vypíchl oko. Euronews tvrdí, že srbsko-rumunská hranice se stala novým hotspotem na takzvané balkánské trase poté, co zjistili, že Maďarsko lze zdolat jen stěží.

V polovině září zveřejnila neziskovka výše uvedené obrázky na Twitteru s popisem v srbštině, kde se uvádí:  „V noci na hranicích mezi Srbskem a Rumunskem byli uprchlíci z Palestiny brutálně zbiti rumunskou pohraniční policií, která je poté odtlačila zpět do Srbska. Podle nich je rumunská policie bila obušky, pěstmi a kopala do nich, když leželi na zemi. “

Infopark, další srbská neziskovka tvrdí, že si všímá stále více vetřelců, kteří mluví o návratu z Rumunska do Srbska. Rados Djurovic z APC-CZA slyší stejné příběhy. Řekl, že násilí se za poslední tři až čtyři měsíce zhoršilo, protože se zvýšil počet těch, kteří se snaží přejít ze Srbska do Rumunska.

Podle nejnovějších údajů uprchlické agentury OSN z konce srpna je na Balkáně v současné době asi 16 210 osob, snažících se dostat dál do Evropy. Jedná se samozřejmě vesměs o mladé muslimské bojovníky, jak se ostatně můžete přesvědčit třeba na tomto videu:

Na konci srpna byly počty nelegálních vetřelců v Srbsku odhadovány na přibližně 5449. V Bosně a Hercegovině je toto číslo téměř dvojnásobné – 10 075. Asi 21% invazistů v této oblasti pochází z Afghánistánu a asi 14% z Pákistánu. Drtivá většina, přes 36%, pochází různých zemí. Maročané, jichž je zde nejméně, tvoří jen něco málo přes 3%, což je celkem logické, protože ti většinou putují přes Španělsko nebo Itálii.

Výše se můžete podívat na nejčastější trasy muslimských vetřelců. Nyní se musí trasy s tím, jak jsou stále přísněji hlídány hranice Maďarska, ale i Rumunska, měnit. Jak sami vidíte, tak dvě ze tří nejobvyklejších tras se již Maďarsku zcela vyhýbají.

Na závěr jen podotýkám, že proti těm, kdo hodlají Evropu obsadit a islamizovat, se jinak než násilím zřejmě jít nemůže. Už samo překračování hranic bez dokladů bylo vždy v minulosti trestným činem a nyní mi je celkem jasné, proč je to nyní již pouhý přestupek. A muslimští vetřelci musí pochopit, že se občas i Evropané umí invazi bránit. 

5/5 - (7 votes)
(Visited 1 854 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. To je ale nevděk za multikulturní obohacení! Že se ti Rumuni nestydí!

    Žeby se vracel Vlad Tepes? To je to jediné, co na ně platí …

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *